Avrupa birinciliği Konica Minolta'nn

Bağımsız bir pazar araştırma kuruluşu olan InfoSource’un satış rakamlarına göre Konica Minolta 2008 yılının ilk yarısında tam renkli çok fonksiyonlu baskılama sistemleri bölümünde pozisyonunu güçlendirdi: şirket şimdi hem Batı hem de Doğu Avrupa da bir numara. Konica Minolta Batı Avrupa pazarında tekrar zirveye tırmanırken Doğu Avrupa pazarında da zirvedeki yerini korudu.

InfoSource araştırmaları Almanya ve Fransa’daki gelişmelerin Konica Minolta’nın Avrupa tam renkli baskılama pazarındaki mükemmel performansı ile uyuştuğunu ortaya çıkardı. Şirket Almanya pazarında bir numara olarak kalırken Fransa pazarında da satışlarını artırabildi ve bu pazarda da liderliği devraldı. Konica Minolta’nın renkli cihazları İskandinavya’da da başrol oyuncusu olduklarını kanıtladılar. Geçen yılın sonuçları şirketi Norveç’in tam renkli pazarında ikinci sıraya ve Danimarka’da ise üçüncü sıraya yerleştirdi. Bu yıl her iki ülkede Konica Minolta’nın baskı sistemleri birinci sıraya ulaştılar. Geçen yıl İsveç’te dördüncü sırada olan Konica Minolta bu yıl birinci sıraya tırmandı.

Renkli kategori 4’te (30-49 ppm) Konica Minolta bizhub C353 modeli Avrupa çapında en iyi satılan cihaz oldu. Renkli kategori 3’te de (20-29 ppm) şirket net bir biçimde pazara liderlik ediyor: aynı satış sıralaması içerisinde bizhub C253 birinci ve bizhub 203 üçüncü sırada yer aldı. Ve renkli kategori 1’de (0-9 ppm) pazarın yaklaşık %30’u bizhub C10’a gitti, bu da onu 2008 yılının ilk yarısında ikinci sıraya getirdi.

Konica Minolta Business Solutions Europe uluslararası pazarlama bölümü genel müdürü Olaf Lorenz bu sonuçlarla gurur duyduklarını belirtti. InfoSource rakamlarının renkli baskılama ve kopyalama kesiminde Konica Minolta’nın Avrupa pazar lideri olarak yeni pozisyonunu belgelediğini söyledi. Olaf Lorenz ayrıca InfoSource rakamlarının bu sektörde yeni standartların koyulması ve teknolojilerin geliştirilmesi için sarf ettikleri sürekli çabalar sayesinde renk kalitesinde aldıkları sorumluluğun ve yaptıkları yatırımların kabul görmesini sağladığını da vurguladı.

Başa dön tuşu