CeBIT Bilişim Eurasia'da iş ve kariyer fırsatları

ImageRekabet gücünü artırma çabasındaki profesyonellerin buluşma noktası CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl ilk kez oluşturulacak “İş ve Kariyer” bölümü ile yepyeni bir uygulama başlatıyor. Farklı sektörlerdeki bilişim profesyonellerine yönelik iş fırsatlarını bir arada sunacak İş ve Kariyer bölümünde, toplu işe alım görüşmelerinin de yapılması bekleniyor.

Avrasya'nın en büyük bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl 2 – 7 Ekim 2007 tarihlerinde, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. CeBIT Bilişim Eurasia'da bu yıl ilk kez iş ve kariyer fırsatlarını özel bir bölümde bir araya getirmek üzere oluşturulan İş ve Kariyer isimli bölümde, bilgi toplumunun öz sermayesi kabul edilen insan kaynakları alanındaki gereksinimlere yanıt oluşturulacak.

Dijital Yaşam ana bölümü kapsamındaki beşinci salonda konumlandırılacak İş ve Kariyer tematik bölümünde, yeni kariyer fırsatları arayışındaki kişilerle açık pozisyonları bulunan ya da yeni yatırımlarında değerlendirmek üzere insan kaynağına gereksinim duyan kurumlar bir araya gelecek. Bölümde bilişim şirketlerinin yanı sıra farklı sektörlerde faaliyet gösteren ancak bilgi ve iletişim teknolojileri alanında insan kaynağına gereksinim duyan kuruluşlar, danışmanlık ve koçluk firmaları, kamu kurumları, dernek ve vakıfların katılımcı olması bekleniyor.

Canlı yayınla iş ilanları

Yenibiriş iş birliği ve Hürriyet İK gazetesinin desteğiyle hazırlanan İş ve Kariyer bölümünde tüm katılımcıların iş ilanlarının yayınlanacağı dijital bir ilan panosu yer alacak. Bu panoda canlı yayınla iş ilanlarının sürekli akışı sağlanacak.

Öte yandan iş yaşamına yeni adım atacak gençlerin özgeçmişlerini oluştururken danışabilecekleri görevlilerin de bulunacağı bölümde, adaylar için dijital panoda yayınlanan ilanlara başvuru noktaları yer alacak.

Bilişim sektörü istihdam araştırması açıklanacak

İş ve Kariyer tematik bölümünde bir de açık forum alanı oluşturularak şirketlerin yapılarını, İK politikalarını ve aday aradıkları pozisyonlarını sunumlarla paylaşabilmelerine olanak sağlanıyor. Tüm ziyaretçilerin katılımına açık olan forumlarda ele alıncak başlıklar arasında, sektör profesyonellerinden başarı öyküleri, bilişim sektörü istihdam araştırması, şirket sunumları, bilişimde kariyer ve istihdam ile İnternet'te iş arama teknikleri sıralanıyor.

Başa dön tuşu