Teknoloji

Hologram Fan Nedir, Nasıl Çalışır?

3D görüntüyü göstermenin en uygun maliyetli yollarından biri olan hologram fan nedir diye merak ediyorsanız bu yazımıza göz atın!

Hologram fan, havada dolanan 3D nesnelerin bir illüzyonunu yaratan endüstriyel elektronik ürünlerindendir. Fan, çıplak gözle görülemeyecek kadar hızlı döner ve yansıtılan nesne için şeffaf bir arka plan elde edilir. Bu cihaz; süpermarketlerde, havalimanlarında ve diğer kamusal alanlarda reklam ve pazarlama amacıyla kullanılır. Bu yöntem, 3D bir görüntüyü göstermenin en uygun maliyetli yollarından biridir.

Kolay kurulum ve kullanım özellikleri

Hologram fan, özel vidaları ve asma çerçevesi ile birlikte gelir. Tamir aletleri yardımıyla rahatlıkla kurulumu yapılabilen cihaz, fazla yer kaplamaması ile dikkat çeker. Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemleri ile uyumlu şablon düzenleme yazılımı ile her türlü görsel, hologram fan ile kullanılabilir. Hologram fan, daha çok iç mekânda kullanım için üretilir.

Öte yandan hologram fanı dış mekanda kullanmak için bir adet kılıf gerekir. Böylelikle hologram fan dış etkenlerin etkisinden korunabilir. Ultra yüksek yoğunluklu LED aydınlatmaların tercih kullanıldığı bu cihaz, reklamcılık faaliyetleri için tercih edilir. Fan çalışırken çocukları fandan uzak tutmaya ve fana dokunmamaya dikkat etmelisiniz.

Hologram fan kullanmanın bazı avantajları

Hologram fan nedir sorumuza devam ediyoruz. Bu fan sayesinde istenilen her ürün, inovatif bir şekilde rahatlıkla gösterilebilir. Bu teknoloji yardımıyla derinlik algısı için geliştirilmiş görüntüler elde edilebilir. Üstelik hologram teknolojisi sayesinde projeksiyon perdesi gibi yardımcı araçlara da gerek kalmaz. Hologram fan kullanarak, dikkat çekici hologramlar üretilebilir ve bu hologramlar her açıdan rahatlıkla görünebilir.

Hologram u fan, yerden 2-3 metre kadar yukarıya monte edilirse daha çok kişinin ilgisini çekebilir. Reklam amacıyla kullanılan görsel, öncelikle 3D görsel holograma dönüştürülmeli ve ardından hologram fana SD kart aracılığıyla yüklenmelidir. Hologram fan ile reklam yapmak için JPEG, GIF, AVI ve MP4 gibi formatlar rahatlıkla kullanılabilir. Görsellerin sırası, oynatma süresi, otomatik kapanma ve döngü indeksi kullanıcılar tarafından belirlenebilir. Cihazı kullanmak için bir Wi-Fi ağına bağlamak gerekir. Wi-Fi desteği sayesinde 3D görseller rahatlıkla oynatılabilir.

Düşük güç tüketimiyle uzun süreli kullanım imkanı

Hologram fan, oldukça hafif ve kaliteli malzemelerden imal edilir. Bu sayede uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilirler. Hologram fanların kullanım ömrü yaklaşık 50 bin saatin üzerindedir. Öte yandan ürünün hafif yapısı sayesinde ürünü bir yerden başka bir yere taşımak da çok kolaydır.

Model, istenildiği taktirde duvara da monte edilerek kullanılabilir. Üstelik hologramik fan, ürün görsellerini ve reklamlarını, oldukça rahat bir şekilde değiştirme imkanı sunar. Bu nedenle söz konusu fanlar, tekstil mağazaları, lokantalar, mücevher mağazaları ve daha birçok farklı alanda kullanılabilir. Ayrıca hologramik fan, mobil uygulamalar aracılığıyla da rahatlıkla kontrol edilebilir. Düşük güç tüketimi ile dikkat çeken fanlardan geniş bir arka fon ve siyah arka plan rengi kullanılarak en yüksek verim alınabilir.

Neden hologram fanlar kullanılmalı?

Tüketiciler, günümüzde etkileşimli reklamlara daha çok önem verir. Hologram fanlar sayesinde ürün tanıtımı için istenilen etkileşim rahatlıkla sağlanabilir. Öte yandan bu yöntem satışa sunulan ürünlerin özelliklerini, neler yapabildiklerini ve faydalarını anlatmak için de etkili bir yoldur. Hologram fan sayesinde araba, ev ve mücevherat gibi lüks ürünler için tüm duyularına hitap eden reklamlar hazırlanabilir.

Konserlerde, sergilerde ve spor etkinliklerinde hologram fan ile reklam yaparak ürünlerin hedef kitleye ulaşması kolaylaştırılabilir. Ayrıca bu teknoloji bir yandan reklam yaparken diğer yandan da insanları eğlendirebilmek ve dikkatlerini çekebilmek için kullanılabilir. Hologram fanlar sayesinde yeni nesil teknolojilerin sağladığı imkanlardan faydalanılabilir, reklam ve tanıtım kampanyaları başarılı bir şekilde sunulabilir.

Başa dön tuşu