Teknoloji

Tablet Gibi Tablet: Samsung Galaxy Note 8.0

Tablet pazarının en istikrarlı üreticilerinden biri olan Samsung, piyasaya sürdüğü her modeliyle kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Galaxy Note 8.0 da elbette onlardan biri. Performans konusunda rakiplerinin büyük kısmını darmaduman eden bu tablet, oldukça geniş bir müşteri kitlesini hedef almış durumda. Siz de onda kendinizden çok şey bulabilirsiniz.

Samsung’un Galaxy Note serisi telefon ve tabletlerinde sihirli bir değnek gibi duran S Pen adlı kalem, tabletin sağ altındaki bir yuvaya güzelce oturuyor ve kapasitif kalemlerle karşılaştırıldığında mucize gibi duruyor. Samsung klavyesindeki bir panel sayesinde kalemle karakter girişi yapabiliyorsunuz ve S Note gibi uygulamalar kaleminizi kullanmanız için tasarlanmış. El yazısı tanıma da hızlı ve isabetli.

Samsung Galaxy Note 8.0-2

Görsel bakımdan Galaxy Note 8.0, Samsung’un üst düzey cep telefonlarının iri bir kopyası. Tabletin arkası pürüzsüz beyaz plastik kaplı işçiliği çok iyi.
Ekran ise büyüleyici. 800×1280 çözünürlük özel bir şey değil ama görüntü kalitesi kesinlikle benzersiz. Parlaklık 500 cd/m2 gibi bir değerde tepe noktasına varıyor ve doygun, gerçek hayattan fırlamış gibi canlı renkler görünüyor.

Performansı tam puan aldı

Cihaz performans konusunda da üst sıralarda. 1,6 GHz’lik dört çekirdekli Exynos 4412 işlemcisi her şeyin akıcı ve hatasız çalışmasını, web sayfalarının ve ekranların muazzam bir akıcılıkla kaymasını sağlıyor. Hız testlerinde Note’un dört çekirdekli işlemcisi rakiplerine toz yutturuyor. İşlemci gücü ne yazık ki pil ömrünü olumsuz etkiliyor.
Tahmin edilebileceği gibi, bu fiyatın karşılığında bir sürü özellik geliyor. 16 GB dahili belleği microSD yuvasıyla genişletebiliyorsunuz. Veri aktarımı ve şarj için micro USB kullanılıyor ve aygıtın bir de kızılötesi göndericisi var.
Öndeki 1,3 megapiksellik kameranın sözünü etmeye değmez ama arkadaki 5 megapiksellik kamera aydınlık ortamlarda keskin ve detaylı fotoğraflar çekiyor. Düşük ışıktaki performansı ise pek iç açıcı değil.
Bunu bir kenara bırakırsak Samsung harika bir tablet yapmış. Performansı muhteşem, kalemi çok iyi çalışıyor ve birçok özelliğe sahip.

Samsung Galaxy Note 8.0-1

 

[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]
Başa dön tuşu