Teknoloji

Volta VT1 Scooter Özellikleri

Türkiye’nin önde gelen elektrikli araç firmalarından Volta Motor’un geliştirdiği VT1 elektrikli scooter çevre dostu tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte karşınızda Volta VT1 scooter özellikleri!

Dünyanın çeşitli ülkelerinde satış temsilcileri bulunan Volta Motor, VT1’in üretiminde Avrupa standartlarına uygun kaykay ekipmanları kullanılır. Verimli enerji kullanımının yanı sıra katlanabilir gövde tasarımı da elektrikli scooter modelinin tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.

Konforlu Elektronik Scooter Deneyimi Sunan Tasarım

12,5 kg ağırlığındaki Volta VT1 scooter özellikleri arasında katlanabilir gövdesiyle taşıma ve saklama kolaylığı yer alır. Bu sayede VT1’i kullanmadığınızda veya şarj ederken katlayarak daha az bir alanda muhafaza edebilirsiniz. Eğer dik bir şekilde durmasını isterseniz yan ayağını kullanabilirsiniz. Katlanır gövde yapısı taşırken de kolaylık sağlar. Özellikle toplu taşıma araçlarıyla veya özel aracınızla seyahat ederken daha rahat bir şekilde yanınızda götürebilirsiniz.

Ulaşımı daha güvenli, ekonomik ve konforlu hale getirmeyi amaçlayan Volta Motor, VT1’in tasarımında dolgu lastiğe yer verir. İçi dolu bir yapıda olan bu lastikler delinmeye karşı korumalıdır. Sizi yarı yolda bırakmayan dirençli dolgu tekerleklerin delikli tasarımı, sürüş esnasında oluşabilecek titreşimleri en alt seviyede tutar. Ayrıca yenilenen arka çamurluk tasarımı önceki modele kıyasla daha güçlü hale getirilir. Yeni modellerdeki arka çamurluk yan taraflardan ve ters yönden gelebilecek darbelere karşı daha dirençlidir. Dahası havacılık standartlarında üretilen yüksek kaliteli dayanıklı alüminyum alaşım gövde, VT1’i uzun süre keyifle kullanabilmenizi sağlar.

Yüksek Performanslı Scooter Motoru

VT1 elektrikli scooter, 250 W güç üretebilen fırçasız doğru akım motora sahiptir. Çevreci bir yaklaşımı benimseyen Volta Motor, VT1’de geri dönüşüme katılabilen ve önceki modele göre kapasitesi daha da artırılan batarya kullanır. Yüksek verimli motoru destekleyen Li-İon pilin kapasitesi  36 V 180 Wh’dır. Geniş hacimli pil ve motor sayesinde 20 km menzil yapabilirsiniz. Üstelik bataryası 2-3 saat gibi oldukça kısa sürede tamamen şarj olabilir. Bu sayede yalnızca birkaç saatlık minik bir molanın ardından Volta VT1 scooter modelinin keyfini sürmeye devam edebilirsiniz.

İki farklı sürüş modu olan VT1’i 5 km/h ve 25 km/h hızlarında sürebilirsiniz. 5 km/h hızdaki yürüyüş modu sayesinde yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde daha emniyetli sürüş yapabilirsiniz. Özellikle profesyonel sürücüler için geliştirilen 25 km/h hızdaki performans modunu ise açık alanlarda kullanabilirsiniz. Üstelik 5 saniyeden uzun süre aynı hız seviyesinde gaz kolunu kullanırsanız hız sabitleme sistemi (cruise-control) devreye girer. Ayrıca hızlı bir şekilde durmak isterseniz arka tekerleğe bağlı olan disk fren sisteminden yararlanabilirsiniz. Sistemi aktif hale getirmek için gidondaki fren kolunu sıkmanız yeterlidir.

Güvenli Sürüş ve Kolay Scooter Kontrolu

Volta VT1 elektrikli scooter konforun yanı sıra sizlere güvenli sürüş deneyimi de sunar. Yan taraflarında yer alan reflektörler ışığın az olduğu alanlarda görünürlüğünü arttırır. Yüksek lümenli LED ön far uzun bir mesafeyi aydınlatarak karanlıkta sürmeyi kolaylaştırır. Arka taraftaki fren lambası ise trafikte daha güvenli yol almanıza yardımcı olur.

Tek tuşla kontrol edebileceğiniz LED ışıklı kontrol paneli sürüş esnasında pratik kullanım avantajı sağlar. Kontrol panelindeki güç tuşuna basarak yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  • Çalıştırmak için güç tuşuna bir kez basmanız yeterlidir.
  • Arka arkaya 2 kez basarak sürüş modları arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Çalıştırdıktan sonra 1 defa daha güç tuşuna dokunarak ön farı açmanız mümkündür.
  • VT1’i kapatmak içinse güç tuşuna 3 saniye basılı tutmanız gerekir.

Kullanım kolaylığı sunan kontrol panelinde 4 tane ışık vardır. Bu ışıklar sürüş modunu ve şarj seviyesini belirlemenize yardımcı olur. En alttaki LED sürüş moduna göre renk değiştirir. Bu ışık beyaz renkte ise scooter normal modda demektir. Yürüyüş modu aktif olduğundaysa ışık yeşil renkte yanar. Şarj cihazı takılıyken tüm ışıklar yanıyorsa batarya tamamen doludur. %75 şarjda 3 ışık, %50 şarjda 2 ışık birlikte yanar. Tek ışık açıksa şarj seviyesi %25 veya daha az demektir.

Eğer siz de spor yapmayı seviyorsanız GittiGidiyor’un geniş bir yelpazede sunduğu spor ve outdoor ürünlerini inceleyebilirsiniz. Orjinal kaykay, paten, scooter ürünlerinin yanı sıra diğer spor malzemelerini güvenli alışverişin adresi GittiGidiyor’dan satın alabilirsiniz.

Başa dön tuşu