Teknoloji

Microsoft’un Yeni Konsolu Xbox One Slim Gümbür Gümbür Geliyor!

Gelinen grafik teknolojisi, oyun üreticilerinin önündeki sınırları kaldırıyor. Son derece gerçekçi ve etkileyici grafiklerle süslenmiş oyunların üzerinde rahatça çalışabileceği donanımlar da üretiliyor. Kısacası donanım ve yazılım tarafı birbirini güçlendiriyor. Oyun konsolu pazarının en önemli iki üreticisinden biri olan Microsoft, Xbox One’ın daha ince ve daha yüksek performanslı modeli olan Xbox One S’i tanıttı. Aynı etkinlikte Microsoft, konsol anlayışını değiştirecek donanım gücüne sahip Project Scorpio’yu da tanıttı. Bu ürün, oyunculara 4K oyun deneyimini vadediyor.

Tam bir performans canavarı

Microsoft’un her anlamda elden geçirdiği oyun konsolu, önceki versiyondan %40 daha az yer kaplıyor. 2 TB’a kadar depolama alanı sunan Xbox One Slim, HDR ve 4K video oynatma desteğine de sahip. Boyutunu inceltirken, tasarımda da önemli dokunuşlarda bulunan Microsoft, konsolun kontrol cihazında çok ciddi değişikliklere gitmemiş. Xbox One S’i bu yaz aylarında 500 GB, 1 TB ve 2 TB’lık versiyonlarıyla piyasada görmek mümkün olacak. Hala Xbox deneyimi yaşamadıysanız aradığınız modeller GittiGidiyor’da!

Xbox One S

Dev adaptör derdine son!

Daha önceki Xbox cihazların en çok eleştiri alan özelliklerinden biri, çok büyük boyuttaki güç adaptörleriydi. Nihayet şirket bu konuda önemli bir değişikliğe gitmiş, güç kaynağını cihazın içine gömmüş ve adaptör boyutunu epeyce küçültmüş. Beyaz tasarımıyla oldukça şık görünen Xbox One S, hem dik hem de yatay pozisyonda kullanılabiliyor.

Xbox One S-3

Project Scorpio 2017’de gelecek

Microsoft’un tanıtımda dikkat çeken ikinci ürünü olan Project Scorpio’nun ise önümüzdeki yıl yaz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Xbox One oyunlarını destekleyeceği açıklanan Scorpio’nun donanım performansı açısından rakip tanımadığı dile getirildi. 8 çekirdekli işlemciye sahip olacak konsolda, 4K kalitesinde oyun desteği ve VR teknolojisi yer alacak. Görsel anlamda sıra dışı bir deneyim sunacağı vaat edilen Project Scorpio’nun 60 Hertz ve 60 FPS özelliği dikkat çekiyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XuTwtOo88r8&w=700&h=394]
Başa dön tuşu