TABLET

LG’den 8 inç ekranlı yeni tablet: G Pad 3

Şirketlerin birbiriyle yaşadığı kıyasıya rekabetinin bir başka türlüsü de cihaz ırkları arasında yaşanıyor. Akıllı telefonların ekran boyutları büyüdü ve tabletlerden rol çalmaya başladı. Öte yandan dizüstü bilgisayarlar da ikisi bir arada adıyla, tablete dönüşebilen modelleriyle sıkıştırıyor. Tabi tablet tarafı da boş durmuyor. Klavyeli ve bilgisayarla yarışabilecek üçte büyük boyutlu tabletler de işin rengini değiştiriyor. Yani kısacası, cihazlar arası değişim ve yakınlaşmalar bir hayli artmış durumda.

Akıllı telefon pazarında üst seviye ürünleriyle dikkat çeken LG, tablet modeli G Pad 3 8.0 modelini duyurdu. 8 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük(1920×1200) ekranıyla bu yeni tablet, 8 çekirdekli 1.5 GHz gücündeki işlemcisi, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızayla performansını konuşturuyor. Cihazın disk kapasitesini microSD kart ile 2 terabayta kadar çıkarmak mümkün.

Şık bir tasarımla gelen G Pad 3 8.0’da ön ve arkasında 5’er megapiksellik kameralar bulunuyor. Uzun süreli kullanım için 4800 mAh’lik büyük bir pil taşıyan bu yeni tableti, e-kitap gibi kullanmaya izin veren okuma modu sayesinde 20 gün boyunca şarj etmeden kullanmak mümkün oluyor. 309 gram ağırlığa sahip olan cihaz Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle geliyor. Çift SIM kart desteği de sunan LG G Pad 3 8.0, sadece siyah renk ile satışa çıkıyor.

Başa dön tuşu