HABERTABLET

Apple’dan 2017 Model iPad 9.7 İnç

Apple’ın bu yıl yeni iPad modelleri duyuracağı uzun zamandır konuşuluyor ve tahminimiz farklı ekran boyutu yönündeydi fakat bu lansmanda beklentilerimiz tam karşılık bulamadı. Yeni iPad 9.7 inç , büyüleyici retina ekrana ve yüksek performansa sahip. iPad Air’in yerine gelen bu yeni modelle Apple, tablet pazarındaki durgunluğu dağıtmayı hedefliyor.

Geçen yıl tam da bugünlerde duyurulan iPad Pro 9.7 inç modelinden sonra, bu yıl Pro olmayan bir 2017 versiyonunun gelmesi, şirketin fiyattan kaynaklı satış kaybına karşı önlem alması olarak düşünülebilir. Apple, bu hamlesiyle 9.7 inç retina ekrana ve sınıfının en iyi performansına sahip en çok tercih edilen boyuttaki iPad’ini güncellemiş oldu. Yüksek taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanan ve oldukça iyi bir performansa ve tüm gün dayanan pil ömrüne sahip iPad, dünyanın en popüler tableti ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca müşteri için birincil bilgisayar konumunda.

Tablet deneyimini tazeliyor

Özel olarak iPad için tasarlanan 1,3 milyondan fazla uygulamayla, müşteriler Swift Playgrounds ile kod yazmayı öğrenmekten büyük ekranda kitap okumaya, Microsoft Office ile üretkenliği artırmaktan Split View gibi multitasking özelliklerini kullanmaya kadar, iPad ile çok daha fazlasını yapabilecek.

Kullanıcılar 9,7 inçlik büyük ekranda TV ve film izlemeyi, internette gezmeyi, FaceTime aramaları yapmayı, fotoğraflara bakmayı seviyor. iPad’lerini yenilemek isteyen herkes, evde, okulda ve işte kullanabilecekleri, büyüleyici retina ekrana, güçlü A9 çipe ve özel olarak iPad için tasarlanmış 1,3 milyondan fazla uygulamaya sahip bu yeni iPad’e bayılacak.

Performansı gerçekten etkileyici

iPad, büyüleyici fotoğraflarla videolar için 3,1 milyon piksellik parlak retina ekrana ve kolay taşınabilirlik ve dayanıklılık için yalnızca 469 gram ağırlığında, sağlam ama ince alüminyum yekpare bir gövdeye sahip. Apple tarafından tasarlanan, 64 bit masaüstü-sınıfı mimariye sahip A9 çip, uygulamalarla oyunlar için hızlı işlemci ve grafik performansı sunarken, müşterilerin iPad’den beklediği tüm gün dayanan pil ömrünü1 koruyor.

Yüksek video performanı

Düşük ışıkta istisnai çekim performansı ve HD video çekme imkanı sunan ön ve arka taraftaki kameralar, sevdiklerinizle FaceTime görüşmeleri yapmayı ve büyük retina ekranı vizör olarak kullanarak unutulmaz hatıralar yaratmayı eğlenceli ve kolay bir hale getiriyor. Ultra hızlı wireless bağlantı ile hızlı ve kolay bir şekilde bağlanan iPad, dünya çapındaki 4G LTE hücresel bantları desteklemesi sayesinde müşterilerin seyahatleri sırasında bağlantıda kalmasını sağlıyor.2 Apple SIM ise, 140’ın üzerinde ülke ve bölgede seyahat ederken aygıtınızdan kablosuz veri planlarına bağlanmanızı daha da kolaylaştırıyor.

Kolay ve kesin güvenlik

Touch ID, kullanıcılara iPad’lerinin kilidini açmak, kişisel bilgilerini uygulamalar içinde gizli tutmak ve App Store, iTunes Store ve iBooks Store’dan satın almaları onaylamak için basit ve güvenli bir yol sunuyor. iPad’deki Apple Pay3 ile, uygulamalardan veya Safari’de bir internet sitesinden fiziksel ürün ve hizmetler için ödeme işlemini yapmak daha önce olmadığı kadar kolay.

iOS 10’un hakkını veriyor

iPad’le birlikte gelen iOS 10, Mesajlar’da iletişim kurmak için daha anlamlı ve canlı yollar, Siri’yi favori uygulamalarınızla birlikte kullanmak için yeni yöntemler, yeniden tasarlanmış Harita, Fotoğraflar, Apple Music, News ve evinizi tek bir noktadan basit ve güvenli bir şekilde ayarlamanızı, yönetmenizi ve kontrol etmenizi sağlayan yeni Ev uygulamasını sunuyor. Slide Over, Split View ve Resim içinde Resim gibi çoklu görev özellikleri çok daha fazlasını yapmanızı sağlıyor.

Başa dön tuşu