Media Markt'tan üç ayda üçüncü mağaza

ImageAvrupa'nın en büyük elektromarket zinciri Media Markt, İstanbul ve Eskişehir'den sonra Türkiye'deki üçüncü mağazasını Mersin Forum Alışveriş Merkezi'nde açtı. Açılış kampanyasından yararlanmak isteyen Mersinliler, Cumartesi akşamından itibaren uzun kuyruklar oluşturarak sabah 08:00'daki açılışı beklediler.

Media Markt, Türkiye'deki üçüncü ve en büyük mağazasını Mersin Forum Alışveriş Merkezi'nde açtı. Media Markt Mersin mağazasından ilk alışveriş yapanlar arasında olmak ve indirimli ürünlerden satın almak isteyen Mersinliler, Cumartesi akşamından itibaren alışveriş merkezinin dışında sıraya girmeye başladılar. Açılış öncesi gerekli güvenlik önelmelerini alan Media Markt, gece boyunca bekleyenlere çay, kahve ve poğaça servisi yaptı.

İki kat ve toplam 5.800 m2 alana sahip Media Markt Mersin mağazasında 100'ün üzerinde personel çalışıyor. 4.100 m2' sergi alanında 45 binin üzerinde farklı ürün satışı yapılıyor.

Media Markt'ın üç ay gibi kısa bir sürede üç mağaza yatırımını hayata geçirdiğini söyleyen Media Saturn Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdürü Mustafa Altındağ, "Bu üç mağazanın toplam alanı 15 bin metrekareye yaklaştı. Media Markt, girdiği her ülkede elektronik parekendecilik alanında ezber bozan bir strateji uygulayarak pazar liderliğine aday olmuştur. Media Markt olarak önümüzdeki dönemde devam edecek yatırımlarımızla Türkiye'de de pazar lideri olmayı hedefliyoruz"  şeklinde konuştu.

Mağazalarına gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ettiklerini söyleyen Media Markt Mersin Genel Müdürü Ali Ekmekçiler, "Mersin, Doğu Akdeniz'in en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri konumunda. Media Markt Mersin mağazasını açılışıyla birlikte Mersin'in bölgedeki etkinliği daha da güçlenecek. Teknolojik ürün satın almak için civar illerden Media Markt Mersin'e gelecek olan vatandaşlar, Mersin'in ticaret hayatına da olumlu katkı sağlayacaklar" dedi.

Ali Ekmekçiler, Media Markt'ın sadece kampanya dönemlerinde değil her gün ve her üründe en uygun fiyat garantisi sunduğunu soyledi. Kormaz, indirimli satış kampanyalarının da belirli aralıklarla tekrarlanacağını belirtti.

Başa dön tuşu