smile adsl 1 yaşında

ImageKablosuz ve genişbant erişimi hizmeti sunan ve katma değer yaratan servisleriyle farkını ortaya koyan smile adsl, birinci yaşını düzenlediği basın toplantısıyla kutladı. "Müşteri memnuniyeti yüksek, güvenli, kaliteli ve kesintisiz hizmetlerdeki tecrübe ve birikimlerle, genişbant ve kablosuz İnternet erişimi pazarında öncü firma olmak" şeklinde belirlediği vizyonuyla kısa zamanda adını sektörün önemli oyuncuları arasına yazdıran smile adsl, toplantıda, geleceğe yönelik hedeflerini aktardı.

Doğan Telekom, sabit telefon hizmetini veren, bunun yanısıra abonelerinin tüm ses, data ve video gibi uygulamalarını Doğan Telekom üzerinden gerçekleşmesine olanak sağlayan, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması ve numara taşınabilirliği çalışmalarının tamamlanması ile tüm hizmetleri tek bir elden verebilecek bir platformdur. Firmanın 2008 yılı hedefleri arasında Genişbant İnternet erişimi abone sayısını 4 katına çıkarmak bulunuyor. Bir yılda gösterdiği başarı ile bunun çok da uzak olmadığını ispatlayan Doğan Telekom'un diğer hedefi ise alternatif operatörler hakkındaki yaygın "ucuz ve daha kalitesiz servis" önyargısını kırmak ve smile adsl'in gelişmiş teknolojisiyle bugün alınamayan birçok yeni hizmeti verebileceği güvencesini pazara aktarmak.

Tüm hizmetleri tek bir elden, en kaliteli, en hızlı ve en güvenli şekilde vererek sektörde lider, öncü bir platform olmayı hedefleyen Doğan Telekom, IPTV'yi de içeren diğer tüm servislere yönelik iş planlarını tamamladı. Serbestleşmenin bir an önce şehir içine açılması, numara kaynaklarının eşit ve şeffaf kriterlere göre işletmecilere tahsis edilmesi gerektiğinin altını çizen Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen, tüm bu gelişmelerin bir plan dahilinde yönetilmesi gerektiğini söyledi ve ekledi: "2008 yılında Sabit Telefon Hizmetinin verilebilmesi için şehiriçi görüşmelerin özel sektöre açılması, numara kaynaklarının tahsis edilmesi ve yönetilmesi, Wi-Max, Wi-Fi, yerel ağın paylaşıma açılması, veri akışı gibi pek çok konunun netleşmesini bekliyoruz." Fazıl Esen ayrıca, bugün itibarıyla smile adsl hizmetlerinden 100 bin abonenin faydalandığına dikkat çekerek şunları söyledi: "Abonelerimiz tek bir telefonla, hiçbir formaliteyle uğraşmadan smile adsl avantajlarından yararlanıyor. Genişbant erişimi, televizyondan İnternet'e, tüm medya içeriğinin ana dağıtım kanalı olabilecek nitelikte. Bu doğrultuda CeBIT fuarında paylaşmış olduğumuz, bugün 3G uygulaması olmadığı için klasik telefon hatlarıyla, ev hatta GSM'de bile yapılamayan örneğin görüntülü telefon hizmeti gibi birçok hizmet bizim altyapımızla verilebiliyor. Bu vizyondan hareketle, smile adsl hizmetini ana işimizle ilişkilendirerek katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda bu hizmetlerimizi abonelerimizle paylaşacağız".

smile adsl'i kimler kullanıyor?
Abone profil bilgileri, smile adsl kullanıcılarının %85'inin 45 yaş ve altında olduğunu gösteriyor. Yaşları 26 ila 35 arasında değişen abone oranı %42. Bunu %25 ile 36-45 yaş aralığındaki kullanıcılar izliyor. Üçüncü sırada ise %18 ile 16-25 yaş arası aboneler geliyor. Kısacası smile adsl'i gençler tercih ediyor. Cinsiyete göre abone profili ise Türk İnternet kullanıcılarıyla aynı. Abonelerin %75'i erkeklerden oluşuyor. smile adsl abonelerinin eğitim düzeyi ise üniversite. %43'lük üniversite eğitimli aboneyi, %33 ile lise dengi eğitim alanlar izliyor. smile adsl aboneleri içindeki en büyük grubu % 34,5 oranıyla serbest meslek sahipleri oluşturuyor. Bunu %30,6 ile ile profesyoneller ve %21,8 ile devlet çalışanları takip ediyor. Dördüncü ve son sırada ise %13,1'lik oranla öğrenci ve akademisyenler geliyor.

IPTV ile kendi televizyon kanalını yarat!
Doğan Telekom, genişbant erişim hizmeti ve 3'lü oyunun sonuncusu olan, henüz gelişim aşamasında olan IPTV'yi vizyonunun önemli bir parçası olarak görüyor ve gelecek planlarında bu teknolojiye geniş yer ayırıyor. IPTV'yi GSM ve web'de yaşanan kişiselleşme sürecinin televizyona yansıması olarak gören Doğan Telekom, gerekli altyapı çalışmalarını hızla tamamlıyor. Kurum orta vadede abonelerine smile tv, smile mobile ve smile talk, smile secure servislerini sunmayı hedefliyor.

VoIP, telefon ile konuşmanın en ekonomik yolu!
Doğan Telekom, kurumsal ve bireysel alanda da santral çözümlerinden VoIP çözümlerine kadar her türlü ses iletişimini sağlıyor. Telekomünikasyon teknolojilerinin geleceğini, data hatları üzerinden ses iletimi (VoIP) belirliyor. İnternet, bireylerin ve kurumların yaşamını kökten değiştirdi. Şimdi de dünya İnternet üzerinden ses naklinin tadını çıkarıyor. Yaygın görüş, 2010'lu yıllarda ses trafiğinin yarısından fazlasının IP teknolojisi kullanılarak taşınacağı yönünde. Doğan Telekom, kurumsal abonelerine sunduğu VoIP hizmeti ile telefon maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyor. TDM ve GSM şebekelerine alternatif yaratan VoIP sayesinde Telekom sektöründe yeni bir devir başlıyor.

WiMAX ile İnternet her yerde!
Sabit iletişim teknolojisinde DSL'den sonra, yine kablosuz platformda yüksek ve hızlı iletişimin yeni adı WiMAX teknolojisini Türkiye'de en yakından izleyen firmalardan biri Doğan Telekom'dur. 2005 yılında Türkiye'deki ilk WiMAX test lisansını almış ve test süreçlerini gerçekleştirmiştir. İletişim alanında son dönemin en önemli yeniliklerinden biri olan WiMAX, kullanıcıların baz istasyonları aracılığıyla İnternet ve web hizmeti alabilmesini sağlıyor.

Başa dön tuşu