Acer Iconia B1-710

Birkaç yıl önce bana “Fiyatı 500 lira civarında olan 7 inçlik tabletleri test edeceksin” deseler gülüp geçerdim. Fakat şimdi bakıyorum da Acer Iconia gibi modeller boy gösteriyor ve fiyatı birkaç yüz lira ucuz olmasına rağmen performans olarak tatmin edici düzeydeler.

Küçük ekranlı tabletlere rağbet elbette Apple’ın iPad mini’siyle doruğa çıktı. Fiyat olarak farklı aralıklarda onlarca model türedi kısa sürede. Acer’ın bu Iconia tabletinin fiyatı gerçekten çok uygun. Fakat asıl soru, Acer’ın fiyatı bu denli aşağı çekebilmek için nelerden fedakarlık ettiği. 1024×600’lük çözünürlüğü, genel klasmanda düşük dursa da, web sayfalarında gezinirken iş görüyor.

Acer Iconia-2

Performans ortalama ama kurtarıyor

Cortex-A9 çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci kullanan tablette 1 GB RAM bulunuyor. 8 GB’lık disk kapasitesine microSD ile 32 GB eklemek mümkün. Iconia’nın 8 saatlik pil ömrü harika değil ama fiyat kategorisinde değerlendirince feragat edilebilecek bir eksiklik.

Iconia B1, tasarım olarak son derece iyi. Olduğundan çok daha pahallı görünüyor. 198.1×129.5×12.7 mm boyutundaki tablet, 340 gram ağırlığa sahip. 7 inç Iconia B1’in ince tasarımı ve dar kenarı bu cihazı e-okuma, internette gezinme, oyun oynama ve video izlemek için mükemmel kılıyor. Yeni arka kapak dokusu ipeksi yüzeyiyle konforlu bir dokunuş sağlarken, kullanıcılar duman grisi ve narçiçeği kırmızısı arasından favori ekran çerçevelerini seçebiliyor.

Acer Iconia-4

Güzel bir dokunuş

Yeni Iconia B1 ince bir kenarla çevrelenmiş 10 noktalı bir dokunmatik ekrana sahip ve Tek Cam Çözümü teknolojisi tarafından destekleniyor. Ayrıca, hem hoparlör hem de mikrofon daha yüksek ses seviyeleri, müzik ve video keyfi için daha sarmal veya görüntülü aramalar için daha net sesler sağlamak amacıyla ön tarafa yerleştirilmiş.

Android Jelly Bean işletim sistemi arama sorgularınıza hızla kesin cevaplar sağlayacak düzeyde. Deneyimi daha da zenginleştirmek amacıyla, yeni Iconia B1 arkadaşlarınızla canlı sohbetler yapmanız için öne bakan bir kameraya sahip. Kamera sağ üst köşede ve bir görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarınızı resmin içinde dahil etmek için yatay modda da çalışabiliyor.

Başa dön tuşu