Apple, Yeni Mac mini 2018 Model Ürününü Tanıttı!

Temel bilgisayar ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan masaüstü çözümü Mac mini nihayet yenilendi ve pek çok farklı özelliğiyle bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde tanıtıldı. 2018 model yeni Mac mini, tüm özellikleriyle blog yazımızda!

Her ne kadar iPhone telefonlarıyla pazarda marka değeri ve ciro açısından en büyük elektronik şirketlerinden biri haline gelse de, Apple‘ın bilgisayarları da pek çok konuda iddialı. Şirketin küçük boyutlu masaüstü bilgisayar kasası modeli olan Mac mini, yeni modeliyle nihayet gün yüzüne çıktı. Apple Mac mini’yi öne çıkan özellikleriyle anlatıyoruz.

Tasarımı yine sade ve güzel

Apple, genel olarak tasarım anlamında radikal değişiklikleri seven bir şirket değil. Bilgisayarlarının tasarımında da belli bir geleneği sürdürüyor. 2018 model Mac mini, ilk versiyonun tasarım çizgisini takip ediyor. Bu defa uzay grisi renk seçeneği de eklenmiş durumda. Düz ve pürüzsüz kasa yapısı, her ortama uyum sağlayabilecek nitelikte.

İşlemci performansı konusunda bir önceki modelden 5 kat daha hızlı olan Yeni Mac mini, Intel’in Core i3 ile Core i7 ailelerine ait dört ve altı çekirdekli işlemcileri barındıran seçeneklerle satın alınabiliyor. Bilgisayar performansında söz sahibi olan RAM’in miktarı ise 64 GB! Ayrıca yeni cihazın özel T2 çipi sayesinde donanım güvenliği de garantiye alınmış.

Profesyonellere de göz kırpıyor

Donanım özellikleri açısından dev kasalarda gelen bilgisayarları aratmayan yeni Mac mini, 2 TB kapasiteye kadar SSD depolama seçenekleriyle geliyor. Sahip olduğu yeni soğutma teknolojisi ise sessiz çalışmasıyla nam salacak gibi görünüyor.

Bilgisayarın girişleri, üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi oldukça zengin. Solda elektrik girişinin yanında ethernet girişi ve sağında dört adet USB Type C bağlantı yuvası bulunuyor. Bir adet HDMI girişinin yanı sıra iki adet de USB  4.0 girişi de bilgisayarın arka bölümünde yer alıyor.

Bu kadar küçük bir gövdeye böylesine önemli bir donanım gücünü sığdırması alkışı hak ediyor.

4K desteği de var

Yeni Mac Mini, profesyoneller ve ev kullanıcıları için harika özellikler barındırıyor. En üst görüntü kalitesini destekleyecek biçimde, 4K ve 5K televizyonlara ve ekranlara bağlanabilen Mac mini, aynı zamanda oldukça iyi bir eğlence bilgisayarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu