Apple’dan 10,5 İnçlik Yeni iPad Geliyor

Geçtiğimiz yıl önce 12,9 inçlik, sonrasında da 9,7 inç ekran boyutlu iPad Pro modellerini tanıtan Apple, yeni bir ara ekran boyutlu tablet çıkarmaya hazırlanıyor. Apple’a yakın kaynakların verdiği bilgilere göre yeni tablet Mart 2017’de tüketicilere ulaşacak.

Özellikle profesyonel iş kullanımlarda 12,9 inçlik iPad Pro fazla büyük bulunurken, 9,7 inçlik versiyon da biraz küçük görülüyordu. Apple’ın bu ara ekran boyutuyla daha geniş bir kullanıcı kesimini yakalaması hedefleniyor.

ipad

Apple’ın yeni işlemcisi A10X kullanılacak

Yeni iPad’le ilgili detaylar yavaş yavaş ortaya çıkacak gibi görünüyor. İlk bilgilere göre yeni iPad’le özellikle öğrencileri ve çalışma hayatında tablete ihtiyaç duyan profesyonelleri hedef kitle olarak seçilmiş durumda. Tabletin donanımlarıyla ilgili ekran boyutu haricinde henüz pek bir bilgi yok fakat işlemcisinin, Apple’ın yeni A10X işlemcisi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Satış hedefi 6 milyon

iPad 10.5’in üretimine Aralık ayında başlanacağı da gelen bilgiler arasında. Lansmandan hemen sonra iki milyon adetlik bir yükleme yapılacağı, 2017’nin tamamında ise 5-6 milyon gibi bir yükleme hedefi belirlendiği de Apple kaynaklarından gelen bilgiler arasında yer alıyor.
Bu konuda gelişmeler oldukça sizlere GittiGidiyor Blog olarak bilgi vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı