Teknoloji

En İyi Haber Uygulamaları Nelerdir?

Cep telefonlarındaki gelişmeler ve mobil uygulamaların yaygınlaşmasıyla birlikte kızarmış ekmeğin kokusuna karışan gazete kokusu ve kahvaltıda gazete okuma alışkanlığı geride kaldı. Gazete kültürünün yeri her zaman ayrı olsa da mobil uygulamalar dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak çok daha kolay hale getiriyor. Bu yazımızda güncel haberleri takip etmemizi kolaylaştıran en iyi haber uygulamaları hakkında yazdık.

Hemen her konuda yararlanabileceğimiz birçok mobil uygulama bulunuyor. En çok fayda sağlayan mobil uygulamalarının başında haber uygulamaları geliyor. Haber uygulamaları, en iyi haber sitesi sayesinde son dakika haberleri öğrenmek için Google’da arama yapma veya gazete satın alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Uygulama çeşitliliği en tarafsız haber uygulaması hangisi gibi soruları gündeme getiriyor. Sahi, en iyi haber uygulamaları hangileri?

Google Haberler

2002 yılından beri hizmet veren uygulama, tüm cihazlarla uyumlu çalışıyor. IOS platformunda Google News, Android platformunda Google Haberler adıyla yer alan uygulama, 4000 farklı haber kaynağını barındırıyor. “Sizin için”, “Favoriler”, “Başlıklar olmak üzere dört başlıkla haberleri takip etme olanağı sunuyor.

Bundle

Türk uygulama geliştiricilerinin sunduğu Bundle, önceki yıllarda Play Store tarafından en iyi haber uygulaması seçilmişti. Bundle, iki işletim sistemiyle de uyumlu çalışıyor. Teknolojiden spora, bilimden ekonomiye birçok kategoride habere ulaşma olanağı tanıyor. Kişiselleştirme ve kaydetme özelliğiyle öne çıkıyor.

Flipboard  

Android işletim sistemi yüklü cihazların bazılarında varsayılan uygulama olarak gelen Flipboard da en iyi haber uygulamaları arasında bulunuyor. iOS platformuyla da uyumlu çalışan uygulama, son dakika haberlerini bildirim olarak almayı sağlıyor. Kendi dergini oluşturma, içerikleri arkadaşların görmesini sağlama gibi değişik özellikler barındırıyor.

Microsoft Haber

7/24 en son haberleri takip eden Microsoft Haber, haberleri tek bir yerden okuma kolaylığı sağlıyor. En çok okunan haberleri takip etme, kategorilerle içerikleri listeleme ve sesli arama yapma gibi avantajlar sağlıyor. Bildirim özelliğiyle her an gelişmelerden haberdar olmayı sağlıyor.

Nabız: Size Özel Anlık Haber

Arap dünyasında “Nabd” olarak yer alan ve ilk yurt dışı deneyimi Türkiye olan Nabız uygulaması, 700’ün üzerinde Türkçe haber kaynağına ulaşmayı sağlıyor. Yaklaşık 10 milyon üyesi bulunan uygulama yalnızca belirli isimlerin haberlerini öğrenme olanağı tanıyor. Haber akışının ana sayfada görüntülenmesi için kaynakları seçmek gerekiyor.

SQUID

100’den farklı kategoriyi bir araya getiren SQUID, sayfaya notlar ekleme ve 40 farklı ülkenin yerel haber kaynağına erişme imkânı sunmasıyla en iyi haber uygulamaları arasında bulunuyor.

Sputnik

Sputnik, diğer uygulamalardan farklı olarak yaklaşık 51 dilde yayın yapıyor. Listemizde yer alan diğer uygulamalardan farklı olarak radyo yayını da yapıyor. Makale kaydetme özelliği sayesinde internet bağlantısı olmadığında da haber okumayı sağlıyor.

Mynet Haber

Mynet Haber, en popüler ve en çok tavsiye edilen haber siteleri arasında bulunuyor. Haberlerin yanı sıra trafik durumu, en çok izlenen komik videolar ve yemek tarifleri gibi farklı kategoriler uygulamayı eğlenceli kılıyor. Son dakika haberleri bildirim olarak telefona geliyor.

Maçkolik

Maçkolik, spor müsabakalarının sonuçlarını anlık sunuyor. İddia oynayan kullanıcılar günlük programa, anketlere ve maç sonuçlarına ulaşabiliyor. Karşılaşma işaretleme özelliği sayesinde gelişme onduğunda telefona bildirim ulaştırılıyor. Uygulamaya özellikle iddia oynayanlar ilgi gösteriyor.

Son Dakika Haber

Son Dakika, kadın, spor, ekonomi, 3. sayfa gibi birçok kategorideki haberi bir arada sunuyor. En iyi haber uygulamaları listemizdeki diğer uygulamalardan farklı olarak haberleri geldikleri saatlere göre listeliyor. Bildirim hangi kategoriyi seçtiyseniz o kategoride geliyor.

Gather 

Gather de Son Dakika Haber uygulaması gibi hangi kategoriyi seçtiyseniz o kategoride haberleri bildirim olarak telefona iletiyor. Farklı olarak radyo kanalına da erişim sağlıyor. Galeri bölümüyle birçok kategoride fotoğrafa göz atma imkânı sunuyor.

Başa dön tuşu