Teknoloji

Bu Hoparlör Oyuncular İçin Biçilmiş Kaftan: Razer Nommo

Oyuncuların dünyaca ünlü lifestyle markası Razer, Las Vegas’ta sürmekte olan Tüketici Elektroniği Şovu’nda (CES) yaptığı bir duyuru ile PC’ler için hazırladığı yeni hoparlör serisi Razer Nommo ve Nommo Pro’yu tanıttı. THX sertifikalı, kayıpsız 2.1 hoparlör sistemi olan Nommo Pro’lar Dolby Virtual Speakers teknolojisi ile oyunlardaki ses doygunluğunu yeni bir seviyeye taşıyor. Razer Nommo 2.0 hoparlör sistemi dengeli, tam teşekküllü bir ses düzenini fiyat performans ürünü olarak sunuyor.

Nommo hoparlör serisi oyuncuların hassas çevre seslerinden faydalanarak daha verimli oyunlar çıkartması için tasarlanmış. Bütün ses sistemi özellikleri, gerçek sağ ve sol stereo imajlama ile doğru pozisyonu size sunmak üzerine ayarlanmış.

Bu şekilde oyuncular düşmanın ayak seslerini gerçekten hangi yönden geliyorsa o şekilde duyabilecekler. Nommo Pro’da bu özelliğe ek olarak yüksek frekansları genişleterek detayları yakalamanızı sağlayan Bağımsız Tweeter (Independent Tweeters) özelliği de bulunuyor.

Sistemlerini multimedya eğlencesi için kullanan PC kullanıcıları ise film ve müziklerden tam teşekkülü bir ses donanımını da Nomo hoparlör serisi ile alabilecekler.

Üst seviye ses: Razer Nommo Pro

Premium seviyede 2.1 ses sitemi olan Razer Nommo Pro yüksek alan, derinlik ve temizlikte sunulan eşsiz güçte bir ses tecrübesi yaşatmayı hedefliyor. THX sertifikası bulunan sistem evinizde en üst düzey sinema ses sistemlerindeki ambiyansı yaşatacak.

Dolby Virtual Speaker teknolojisi ile 5.1 surround ses katmanı da ekleyen hoparlörün Dupont Kevlar kaplama sürücüleri ise sağlam midler sağlarken bağımsız ipek dokuma tweeter’ları da duyumu rahat ve dengeli high’lar sunuyor. silindir şekilde tasarlanan ve alt kısmında ses veren subwoofer ise derin ve sürekli tonlamaları hava akımı yardımı ile dağıtıyor.

Razer Nommo Pro USB, optik, Bluetooth ve 3.5 mm jak girişlerine sahip . Bunun yanında ses, kaynak kontrolü ve kulaklık girişi bulunan bir kontrol podu da mevcut. Razer Synapse 3 (beta) ile EQ ayarlarını ve bass seviyelerini istediğiniz şekilde kişiselleştirebildiğiniz gibi hoparlörleri Android ve iOS için indirilebilen Nommo Pro uygulaması ile kontrol edip Spotify ve diğer müzik uygulamalarını Bluetooth bağlantısı ile Nommo hoparlörler üzerinden dinleyebilirisiniz. Razer Chroma destekli Razer Nommo Pro 16,8 milyon renk seçeneği sunuyor.

Çok amaçlı kullanıma uygun: Razer Nommo

Razer Nommo güncelik her türlü ihtiyaç için kullanabileceğiniz 2.0 ses sitemi olmasının yanında Custom Woven Glass Fiber 3 inçlik sürücüler ile tertemiz ve güçlü bir ses sunarak standart rakiplerinden çok daha üstün olduğunu da kanıtlıyor. Arkadan çıkan bass’lar ile daha yüksek bass seviyesi ve doygunluk oranı sunuluyor.

Çok yönlü kullanımı artırmak amacı ile Automatic Gain Control özelliği ile bass’ları kontrol eden Razer Nommo bu şekilde bass dengesini tutarlı bir şekilde sürdürüyor. Bunun yanında EQ ayarlrını da dengeleyerek temiz dogun bir bass gelmesini sağlıyor.

Razer Nommo Chroma – Serinin ayrıca USB bağlantılı ve dahili DAC bulunan Chormo versiyonu da mevcut.

 

Başa dön tuşu