Masaüstü Bilgisayarda Zarafet: HP Pavilion All-in-One

Dizüstü bilgisayarlar ince ve hafif yapılarına rağmen yüksek performanstan ödün vermeyen yapılarıyla hayatımızda önemli bir konum elde ettiler. O eski hantal, ağır bilgisayarlar yok artık. Pek tabii ki masaüstü bilgisayar cephesi de hareketli. “Hepsi bir arada” (All-in-one) olarak tabir edilen tür ise masaüstü bilgisayar dünyasına farklı bir soluk kattı. Dell ve Lenovo’nun yanı sıra, bu tür bilgisayarları önemseyen üreticilerden biri olan HP, tasarımı da öne çıkaran HP Pavilion All-in-One serisine kattığı iki yeni modeliyle dikkate değer. Bu yazımızda, göze hitap etmeyi de başarmış olan bu iki yeni modelin fotoğrafını çekiyoruz. 

Ergonomik kullamım ve konforun yanı sıra çalışma verimliliği için de masaüstü çözümleri öne çıkıyor. Üstelik bağlantı seçenekleri ve büyük ekran avantajları da cabası. Elbette taşınabilir bilgisayarın yeri ayrı. Konumuz masa başında uzun çalışmada kazanılan avantajlar. Hepsi bir arada bilgisayarların ekran gövdesine gömülü kasa yapısı yerden tasarruf da sağlıyor.

Bilgisayar dendiğinde ilk akla gelen birkaç markadan biri olan HP Pavilion All-in-One serisi, pervormans ve konforu bir arada sunan harika modeller içeriyor ve şirketi iki yeni modeli daha müşterilerine sundu.

HP Pavilion All-in-One

Masada masaüstü bilgisayar kullanılır

Ben şahsen “masada masaüstü bilgisayar kullanılır” düşüncesindeyim. Adı üstünde, dizüstü! Tek bilgisayar mecburiyeti olan öğrenciler veya çalıştıkları işyerinin seçimi olduğu için çaresiz kalan iş insanlarını da anlıyorum elbet. Şayet imkanınız varsa, hem uzun vadede performans, hem de sağlığınız açısından masada masaüstü bilgisayar kullanın. Kaliteli bir ekran, yüksek performans sunan bileşenler, ergonomik klavye ve fareden oluşan ekip sizi daha mutlu edecektir.

HP Pavilion All-in-One (AiO) serisinin yenilenen iki modeli, beklentileri fazlasıyla karşılayacak özelliklere sahip. Aile bireylerinin tamamının kullanabileceği türde fonksiyonlar sunan bilgisayarlar, hem ebeveynlere hem de çocuklara ihtiyaç duydukları deneyimleri fazlasıyla sunabiliyor. Çocuklar okulla ilgili tüm işlerini, ödevlerini, özel çalışmalarını yapıp dilerlerse videolar yaratabiliyor; çokluortam özelliklerini kullanarak eğlenceli işler ortaya çıkarabiliyor. Büyükler de hem iş hem de eğlence odaklı tüm işlerini bu bilgisayarlarla çok rahat gerçekleştirebiliyor.

HP Pavilion All-in-One

HP Pavilion All-in-One özellikleri

HP’nin yeni Pavilion AiO bilgisayarları 24 ve 27 inçlik ekranlarla geliyor. En yeni Intel Quad çekirdeği veya AMD işlemcisinden güç alan bilgisayarlar, en zorlu görevleri yerine getirmek konusunda usta diyebilirim. HP Pavilion Aio 24 ve 27’nin köşegen/dokunmatik ve 4K’ya varan çözünürlük sağlayan tam ekranı ve B&O PLAY ile ayarlanabilen doku kaplamalı hoparlörleri de eğlence ve teknolojiyi bir arada sunuyor.

Bellek tarafında da 16 GB’a kadar yapılandırılabilme imkanı sunan yeni Pavilion AiO’larda, isteğe bağlı olarak ayrık grafik özellikleriyle grafik yoğun faaliyetler ile fotoğraf veya video düzenlemek gibi zorlayıcı uygulamalarda daha hızlı tepki oranı sağlanabiliyor. Yani performans konusunda ev kullanıcısının ihtiyaç duyacağı tüm işleri zorlanmadan yapan bilgisayarlardan bahsediyoruz.

Görünüm açısından da Pavilion AiO’ler tatmin ediyor. Estetik görüntüye sahip olan incecik gövdesiyle masanızda daha az yer kaplayacak ve kapatılabilen kamerasıyla gizlilik endişelerini ortadan kaldıracak.

Bu bilgisayarların sahip olduğu geniş dokunmatik ekranlar hem masaüstü bilgisayarınızla etkileşim kurmanız hem de çocukların öğrenme sürecini kolaylaştıran çok daha doğal bir yol olarak öne çıkıyor. Ekranın eğim aralığı 5 derece ila +35 derece arasında değişebilme özelliğiyle de bilgisayar başında boyun ağrısı yaşamaksızın keyifle vakit geçirme avantajını sunuyor.

HP Pavilion All-in-One

Film izlemek için de ideal

Ekranlar günümüzde görüntü kalitesi konusunda birbirleriyle yarışıyor. Televizyon ve telefon ekranları da bu rekabete ortak olmuş durumda. HP Pavilion AiO’nun 24 ve 27 inç büyüklüğündeki  modellerinde bulunan HD IPS ekran özelliği sayesinde görüntüler çok daha keskin ve kaliteli. Buna ses kalitesi de eklendiğinde film keyfi için de bilgisayarın değeri artıyor. Sahip olduğu hoparlörlerin üstündeki doku kaplama ve akustik geçirgenliği üst düzeye taşıyan ve ayarlanabilen B&O Play ile kullanıcılar daha zengin, daha temiz ve daha pürüzsüz ses kalitesi elde edebiliyor.

Günümüzde siber güvenlik herkes için büyük bir endişe. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bile bilgisayarındaki webcam’i bantla kapattığını görmek, endişeleri daha da artırıyor. Pek çok kullanıcı, web cam’lerinden bilgileri dışında görüntü alınmasını engellemek için kötü görünen bu tedbiri alıyor.

HP All-In-One serisindeki kullanılmadığında saklanabilen gizli kamera seçeneği, özellikle çocuklarının güvenliği için gizliliği önemseyen pek çok kullanıcıyı sevindirecektir. Güvenliği daha da artıran bir özellik olan Windows Hello sayesinde ise tanıma özelliği etkin hale getirilebilen isteğe bağlı kızılötesi kamera özelliği da cabası!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı