Teknoloji

Huawei Band 6 [İnceleme]

Huawei’nin günü organize etmeye, sağlığı kontrol altında tutmaya yardımcı olan akıllı bileklik modellerinden biri olan Huawei Band 6 modelini tüm detaylarıyla ele aldık. Akıllı bileklik satın almadan önce Huawei Band 6 inceleme yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Huawei’nin yeni akıllı bilekliği Band 6, yüzde 148 oranında artırılmış 1,47 inç’lik FullView ekranı, tek bir şarjla yaklaşık iki hafta çalışabilmesi gibi özelliklerle segmentinde öne çıkıyor. Huawei Band 6 akıllı bileklik, hava durumu kontrolü gibi akıllı yaşam asistanı özellikleri taşıyor.

Her tarza uygun hafif bir bileklik

“Grafit siyahı”, “amber gündoğumu” ve “Sakura pembesi” ren seçenekleriyle karşımıza çıkan Huawei Band 6, ekranın kenarlara doğru kavisli olması sayesinde şık duruyor. 16 mm genişliğindeki silikon kauçuk kayışları terletmiyor. 43×25,4×11,45 milimetrelik boyutlara sahip olan kasa yalnızca 18 gram ağırlığında ve uzun süreli kullanımda bilekte ağırlık hissi vermiyor.

Suya dayanıklı

Huawei Health uygulaması üzerinden günlük ruh haline uygun 100’den fazla ekran arayüz seçeneği arasından tercih yapmayı sağlıyor. Sağ kenarındaki uygulama menüsüne erişmeyi ve saat kadranına geri dönüş yapmayı sağlayan fiziksel tuşa rahat basılıyor. Akıllı bileklik, 5 ATM seviyesinde suya karşı dayanıklı yapısıyla havuzda veya açık suda yüzme antrenmanlarında kullanım avantajı sunuyor. Kasanın arkasında optik kalp atış hızı, kanda oksijen düzeyi sensörleri bulunuyor.

Bluetooth Low Energy desteği

Huawei Band 6, 1,47 inç AMOLED FullView ekranıyla Band 4 Pro modelindeki ekrandan yüzde 148 daha geniş görüntü alanı sunuyor. Yüzde 42’lik ekran-gövde oranı ve 368×194 piksel çözünürlük, kadranı ve uygulamaları daha iyi görmeyi sağlıyor. Siyah renk derinliği yüksek AMOLED ekran üzerine kurulu olan Band 6, egzersiz istatistiği, kalp atış hızı izleme bilgileri ve fotoğrafları tek bakışta görmeye olanak tanıyor. Bluetooth 5.0 desteği sayesinde telefon eşleşmesi hızlı şekilde gerçekleşiyor. Bluetooth Low Energy desteği, akıllı telefonla aradaki bağlantı uzasa da güç tüketiminin fazla olmasını önlüyor.

Kolay kullanım

Band 6, hızlı ve akıcı kullanım sağlayan özelleştirilmiş arayüzle geliyor. “Rahatsız etme”, “ekranı 5 dakika açık tutma”, “bağlı telefonun sesini çaldırma” gibi araçlar kullanımda kolaylık sağlıyor. Çağrı cevaplama özelliği bulunmasa da kimin aradığını veya mesaj attığını görmek mümkün.

Tek şarjda 2 haftalık kullanım

Huawei Band 6 inceleme yazımıza pil özellikleriyle devam ettiğimizde de ekran kadar iyi özelliklerle karşılaşıyoruz. Huawei Band 6, büyüklüğüne göre makul kapasitede batarya ile karşımıza çıkıyor. 100 mAh kapasitesindeki batarya tek şarjda 2 haftalık kullanım imkânı sunuyor. BLE destekli Bluetooth 5 bağlantı da pil ömrünün uzun olmasında etkili. Yoğun kullanımda 10 güne kadar pil ömrü sunuyor.

96 egzersiz modu

Huawei Band 6 inceleme yazımıza akıllı bileklik özellikleri söz konusu olduğunda mutlaka bulunması gereken sağlık yetenekleri ve performans ile devam ediyoruz. Huawei Band 6, 11’i profesyonel 85’i özelleştirilmiş 96 çeşit egzersiz modu ile karşımıza çıkıyor. İç mekan sporları, dış mekan aktiviteleri, ağırlık, koşu, ekstrem sporlar, yeni ip atlama modu gibi seçeneklerin bulunması bilekliği tercih edilebilir kılıyor.

Detaylı sağlık takibi

Huawei Health analizler konusunda oldukça başarılı. TruSleep 2.0 algoritması uykunun hafif, derin ve REM aşamalarını ölçerek raporluyor. COVID-19 tanısının konulmasında dikkate alınan parametrelerden biri olan SpO2’yi (kan oksijen doygunluğu) da ölçüyor. Her 30 dakikada bir SpO2 seviyesini ölçüp raporluyor. 7/24 kalp atış hızı izleme, stres seviyesi takibi ve regl döngüsü takibi de yapabiliyor. Döngü yaklaştığında da hatırlatıyor.

Huawei Band 6 inceleme: Sonuç değerlendirmesi

Gelelim Huawei Band 6 alınır mı sorusunun yanıtına. Huawei Band 6 akıllı bilekliğin mesajlara doğrudan cevap verme, çağrılara yanıt verme özellikleri bulunmuyor. Ancak çalan müziği kontrol etme, fotoğraf çekimlerinde deklanşör olarak kullanma gibi özellikleri bu açığı kapatarak kullanımda opsiyon sağlıyor. Analiz konusunda yetenekli bir akıllı bileklik ve çok sayıda egzersiz modu ile sağlıklı yaşama destek oluyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olması, pil ömrü ve geniş görüntü sunan AMOLED ekranı da akıllı bilekliği tercih edilebilir kılıyor. Özetle, Huawei Band 6 inceleme deneyimimizle akıllı bileklik ihtiyacınız için Huawei Band 6 modelinin güçlü bir alternatif olacağını söyleyebiliriz.

Huawei Band 6 özellikleri

  • Ekran: 1,47 inç, 194×358 piksel AMOLED
  • Ağırlık: Yaklaşık 18 gram (kayışsız)
  • Sensörler: 6 eksenli IMU sensörü (ivmeölçer sensörü), Jiroskop
  • Batarya: 180 mAh
  • Bağlantı: 2.4 GHz, Bluetooth 5.0

Akıllı saatler de akıllı bileklikler kadar ilginizi çekiyorsa Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Başa dön tuşu