Teknoloji

Huawei Freebuds 4i [İnceleme]

Huawei kulaklık modelleri, kalite, tasarım ve ileri teknoloji sunuyor. Performansıyla dikkat çeken Huawei kulaklıklara yeni dahil olan Huawei Freebuds 4i modelini tüm detaylarıyla inceledik. Kablosuz kulaklık satın almadan önce Huawei Freebuds 4i inceleme yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Beyaz, kırmızı ve siyah renk seçeneğiyle karşımıza çıkan Huawei Freebuds 4i, düşük fiyatla aktif gürültü engelleme (ANC) ve farkındalık modu sunuyor. Şarj özellikleri ve ses kalitesi de dikkat çekiyor. Gelin kulaklığı detaylarıyla irdeleyelim.

IP54 sertifikası

Kulaklık ve kutusu farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Parlak plastik yüzeyi oldukça şık duruyor. Silikon uçlar, yerinden kolaylıkla çıkarılabilmesinin yanı sıra kafa hareketlerinde yerinden oynamama avantajı sağlıyor. Her bir kulaklığın ağırlığı yalnızca 5.5 gram olduğundan rahatsızlık vermeden 2-3 saate kadar kullanılabiliyor. Kulaklıkların üzerinde mikrofon, sensör, şarj bağlantı noktası ve ses birimi bulunuyor. IP54 sertifikası sayesinde sağanak yağış altında bile kullanım imkanı sunuyor. 3 farklı boyda gelen silikon IPX4 sertifikası ile tere ve su sıçramalarına karşı dayanıklı yapıda olduğunu gösteriyor.

Şarj göstergeli kutu

Oval tasarımlı kutu 36 gram olmakla birlikte kulaklıklar dahil olduğunda 50 grama ulaşıyor. Kutudaki Huawei logosunun altında şarj durumunu gösteren bir LED lamba; alt kenarında ise şarj etmeyi sağlayan USB-C portu yer alıyor. Kulaklıkları yuvasında tutan mıknatıslar kapak açık olsa bile kulaklıkların düşmesini önlüyor. Şarj kutusu kablosuz şarj desteğine sahip olmasa da konforlu tasarımıyla dikkat çekiyor.

Makul seviyede ses

Huawei Freebuds 4i, bas konusunda zayıf olsa da genel olarak fiyatına göre iyi ses kalitesi sunuyor. 10mm’lik sürücüler kullanılmış olması sayesinde farklı müzik türlerinde ses net olarak duyuluyor. Kulaklıkta ses gecikmesi de 190ms, yani oyun oynarken veya film seyrederken senkron kaybı yaşanmıyor. Huawei FreeBuds 4i, doğru ses alımı için iki mikrofon ve hüzmeleme teknolojisini kullanıyor.

Kolay kullanım

Mikrofonu telefon görüşmeleri için yeterli oluyor. Rüzgârlı ortamlarda hışırtı sorunu olmuyor. AI Life mobil uygulama; ANC ile farkındalık modları arasında geçiş yapma, dokunmatik kontrolleri değiştirme, pil yüzdesini görme gibi özelliklerle kullanımda kolaylık sağlıyor. Kulak algılama özeliği sayesinde kulaklığı çıkardığınızda müzik duruyor, devam etmesi için kulaklığı yeniden takmanız gerekiyor. En güncel Bluetooth versiyonunu olan Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisini kullanıyor.

Farkındalık modu

Huawei Freebuds 4i inceleme yazımıza kulaklığın öne çıkmasını sağlayan modlar ile devam ediyoruz. Huawei Freebuds 4i Bluetooth kulaklık, gürültü engelleme özelliği sayesinde çevredeki gürültüleri engelleyerek müzik ve film izleme keyfini artırıyor. Farkındalık modu sayesinde çevredeki sesleri duymaya devam etmek için kulaklığı çıkarmanız gerekmiyor.

Uzun pil ömrü

Huawei, diğer birçok cihazında olduğu gibi uzun pil ömrü sunuyor. Gürültü Engelleme özelliğini sürekli kullandığınızda 7,5 saat kullanım süresi sunan kablosuz kulaklık, 10 dakikalık bir şarjla size 4 saatlik müzik keyfine olanak tanıyor. Şarj kutusuyla birlikte 22 saate varan dinleme süresi sunuyor. 1 saatte tam kapasite doluyor.

Huawei Freebuds 4i inceleme: Sonuç değerlendirmesi

Huawei Freebuds 4i inceleme deneyimize göre kulaklık, şık ve ergonomik bir kulaklık. Dokunmatik kontrollere sahip olması sayesinde beklentileri hızlıca karşılıyor. Fiyatına göre gürültü engelleme özelliğinin bulunması ve ses performansı konusunda memnun ediyor. Telefon görüşme performansı ve pil ömrü de öne çıkıyor. Önceden yalnızca Huawei cihazlarda kullanılan kulak algılama özelliği kullanımı kolaylaştırıyor.  Kulak içi kablosuz kulaklık ihtiyacınız varsa Huawei Freebuds 4i modelini rahatlıkla alabilirsiniz. Ürüne GittiGidiyor.com avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

Huawei marka akıllı telefonlar da ilginizi çekiyorsa Huawei P Smart 2021 [İnceleme] yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Başa dön tuşu