Müziği Her Yere Taşıyın: Bose SoundLink Color

Yaz ayları yaklaşırken, doğa gezileri, sahilde bisiklet turları, kumsalda piknikler de artık yavaş yavaş gündeme geliyor. Bu etkinlikler sırasında müzik dinlemek için kaliteli bir mobil ses sistemi arayanlara yönelik bir ürün olan, Bose SoundLink Color da dikkat çeken yeni ürünler arasına yer alıyor.

We Are The Rhoads Client: BOSE

Bose SoundLink Color, cep telefonunuzla Bluetooth üzerinden bağlantı kuran bir mobil hoparlör. Mobil hoparlörler, telefon üzerinden müzik dinlemek isteyenler için önemli bir donanım zira telefonunuz ne kadar pahalı, ne kadar mükemmel, ne kadar insanüstü bir yapıda olsa da, üzerindeki minicik hoparlörlerin müziği yeterince kaliteli bir düzeyde verme şansı yok.

Dik bir konumda tasarlanmış olan Bose SoundLink Color, ince yapısıyla da cepte veya çantada kolayca taşınabilecek bir ürün olarak planlanmış. Böylece onu istediğiniz her yere götürebiliyorsunuz, bisiklet sürerken, sahilde otururken, doğada yürüyüş yaparken kolayca taşıyabiliyorsunuz. Yaklaşık yarım kilo ağırlığındaki Bose SoundLink Color ses kalitesiyle ağırlık arasında kullanışlı bir denge kurmuşa benziyor zira yüksek kaliteli sese ulaşmak için hoparlörlerde kullanılan materyal doğu orantılı olarak ağırlaşıyor. hafif hoparlörlerden yüksek kaliteli ses almak çok mümkün olmuyor veya yüksek kaliteli ses veren hoparlörlerin çok hafif olması mümkün olmuyor. Mobil hoparlör seçiminde, iki değişken arasında denge bulunması önemli.

Bose SoundLink Color-3

Cihazın üst kısmında 6 buton bulunuyor. Bunlar güç, Bluetooth, auxiliary mode, çal/durdur ve ses artır/azalt düğmeleri.

Cihazın bataryası, orta seviyede ses düzeyiyle 9 saat kadar müzik çalmaya imkân veriyor. Bu da günlük gezilerde kullanım için ideal. Ancak uzun süreli doğa kamplarında ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Bu tür etkinlikleriniz için, pili değiştirilebilen, kalem pil veya muadillerini kullanan mobil hoparlörler daha doğru olacaktır ancak o cihazların da çok fazla pil depolamayı gerektirdiğini unutmamak lazım.

Bose SoundLink Color-4Yine de eğer USB çıkışlı bir güneş enerjili şarj cihazınız varsa, USB üzerinden şarj edilen Bose SoundLink Color’ı dilediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz. Veya yanınızda dizüstü bilgisayarınıza uygun güneş enerjili şarj cihazı taşıyorsanız, hoparlörü dizüstü üzerinden şarj etme şansına da sahipsiniz.

 

[wonderplugin_carousel id=”125″]
Başa dön tuşu