Yeni MacBook Pro Modelleri Artık Çok Daha Profesyonel!

Bilgisayar dünyasının en estetik ve işlevsel serilerinden biri olan Apple MacBook Pro, yeni modelleriyle karşımızda. Apple tarafından dün tanıtılan yeni MacBook Pro’lar, profesyoneller için daha hızlı performans ve yeni özellikler vadediyor. Yeni bilgisayarların özellikleri ve sağladığı yenilikler yazımızda!

Dünyanın en değerli markası konumunda olan Apple, sevilen bilgisayar serisi MacBook Pro’nun yeni modellerini duyurdu. 6 çekirdekli işlemcilere, 32 GB belleğe, True Tone ekrana ve Apple T2 çipe sahip olan yeni bilgisayarlar, her anlamda göz dolduruyor. Touch Bar özellikli yeni MacBook Pro modellerinde 8. nesil Intel Core işlemciler bulunuyor.

15 inç modeldeki 6 çekirdekli işlemcinin yüzde 70’e, 13 inç modeldeki dört çekirdekli işlemcinin iki kata kadar daha hızlı performans sunması sayesinde, yeni cihazlar büyük veri kümeleriyle çalışmak, karmaşık simülasyonlar gerçekleştirmek, çok parçalı ses projeleri hazırlamak, gelişmiş görüntü işleme ya da film kurgusu çalışmaları yapmak için ideal hale geliyor.

Tüm dünyada geliştiriciler arasında en popüler dizüstü bilgisayar olan yeni MacBook Pro, kodları daha hızlı derleyerek birden çok sanal makineyi ve test ortamını geçmişe göre daha kolay bir şekilde bir arada çalıştırabiliyor. Diğer güncellemeler arasında 32 GB’a kadar bellek desteği, True Tone ekran ve daha sessiz yazma imkanı sunan geliştirilmiş üçüncü nesil klavye yer alıyor. Güçlü Radeon Pro grafik işlemcisi, büyük Force Touch trackpad, çığır açıcı Touch Bar ve Touch ID, dinamik stereo hoparlörler, Apple tasarımı sessiz soğutma sistemi, veri aktarımı, şarj etme ve iki adede kadar 5K ekran ya da dört harici GPU bağlamak için Thunderbolt 3 gibi özellikleri sayesinde, MacBook Pro en üstün profesyonel dizüstü bilgisayar olma niteliğini taşıyor.

Çok daha profesyonel bir bilgisayar

15 inç MacBook Pro’da bulunan ve yüzde 70’e kadar daha hızlı performans sağlayan 8. nesil 6 çekirdekli Intel Core işlemciler ve 13 inç modeldeki iki kata kadar daha hızlı performans sunan 8. nesil dört çekirdekli Intel Core işlemcilerler şimdi hem daha hızlı hem de daha güçlü.

15 inç MacBook Pro’ya 32 GB’a kadar bellek ekleme seçeneği sayesinde, kullanıcılar aynı anda daha fazla uygulama çalıştırabilir veya belleğe daha büyük dosyalar yükleyebilirler. 13 inç modelde 2 TB’a kadar, 15 inç modelde ise 4 TB’a kadar SSD ile birlikte gelen MacBook Pro, müşterilere gittikleri her yerde büyük arşivler ve projelerle çalışma esnekliği sunuyor.

True Tone teknolojili retina ekran

MacBook Pro’nun 500 nit parlaklık ve P3 tabanlı geniş renk yelpazesi desteğine sahip Retina ekranı, bugüne kadar Mac dizüstü bilgisayarlarda bulunan en iyi ekran olma özelliğini taşıyor. Ekran ve Touch Bar, şimdi True Tone teknolojisi sayesinde tasarım ve düzenleme iş akışlarının yanı sıra internette gezinme ve mail yazma gibi günlük işlemlerde daha doğal bir izleme deneyimi yaşatıyor.

Apple T2 Çip, Gelişmiş Güvenlik ve “Hey Siri” Özelliklerini Mac’e Getiriyor. MacBook Pro’daki bir başka yenilik de ilk olarak iMac Pro ile birlikte sunulan Apple T2 çip. Apple T2 çip sayesinde MacBook Pro şimdi güvenli başlatma ve çalışırken şifrelenen depolama alanı desteğiyle gelişmiş sistem güvenliği sunuyor ve “Hey Siri” özelliği ilk kez Mac’e geliyor.

15 inç MacBook Pro’nun özellikleri

 • 2,9 GHz’e kadar 6 çekirdekli Intel Core i7 ve Core i9 işlemciler ve 4.8 GHz’e kadar Turbo Boost
 • 32 GB’a kadar DDR4 bellek
 • Her yapılandırmada 4 GB video belleğine sahip güçlü ayrık Radeon Pro grafik işlemcisi
 • 4 TB’a kadar SSD depolama alanı
 • True Tone ekran teknolojisi
 • Apple T2 çip
 • Touch Bar ve Touch ID

13 inç MacBook Pro’nun özellikleri

 • 2,7 GHz’e kadar dört çekirdekli Intel Core i5 ve i7 işlemciler, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost ve iki kat daha fazla eDRAM
 • Entegre Intel Iris Plus Graphics 655 ve 128 MB eDRAM
 • 2 TB’a kadar SSD depolama alanı
 • True Tone ekran teknolojisi
 • Apple T2 çip
 • Touch Bar ve Touch ID

Yeni deri kılıflar da geliyor

İlk olarak MacBook ile birlikte sunulan Apple deri kılıflar, şimdi 13 inç ve 15 inç MacBook Pro için Klasik Kahve, Gece Mavisi ve yeni Siyah renk seçenekleriyle sunuluyor. Yüksek kaliteli deri ve ekstra koruma sağlayan yumuşak mikrofiber kaplamayla tasarlanan kılıflar, hareket halindeki kullanıcılar için MacBook Pro’yu tamamlayan mükemmel bir aksesuar.

Aynı zamanda bugün başlayan Back to School kampanyasında da yer alan yeni MacBook Pro, Eğitim İçin Apple Store aracılığıyla üniversite öğrencileri, onların ebeveynleri, öğretim görevlileri ve üniversite personeli için sunuluyor. Kampanya kapsamında üniversite için koşullara uygun bir Mac veya iPad Pro satın alan müşteriler koşullara uygun bir Beats kulaklık kazanıyor. Ayrıca Mac, iPad Pro, AppleCare, belirli aksesuarlar ve çok daha fazlasında eğitime özel fiyat avantajları sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı