Kadın Girişimciliği Etkinliği İle Sahne Kadın Liderlerin Oldu!

StartersHub, ev sahipliği yaptığı Kadın Girişimciliği Etkinliği ile girişim ekosisteminin öncü kadın girişimci ve yatırımcılarını bir araya getirdi ve sahneyi kadın liderlere ayırdı.

Türkiye’nin hızla büyüyen girişim ekosisteminin önde gelen erken aşama yatırımcılarından StartersHub, Turkish Women’s International Network (TurkishWIN) iş birliğiyle StartersHub ofisinde düzenlediği “Kadın Girişimciliği” etkinliğini düzenledi. Etkinliğin katılımcıları, elde ettikleri başarılarla şöhreti ülke sınırlarını aşan girişimlerin hikayelerini bizzat yaratıcılarından dinleme fırsatı buldu. Özellikle genç girişimcilere ilham olan etkinlik, kendi startup’ını kurmak veya var olan startup’larını büyütmek isteyen girişimcilerin aklındaki sorulara kapsamlı cevaplar sundu. Etkinlik ayrıca heyecan dolu bir yarışmaya sahne oldu. Katılımcılar, Poltio’nun anket platformunu kullanarak kadın girişimciliği hakkında hazırlanan soruları yanıtladı. Yarışmanın birincisi ise Reeder’dan bir e-okuyucu kazandı.

StartersHub’ın portföy şirketlerinden Poltio’nun Kurucu Ortağı Vildan Ay “Başarılı olmuş girişimleri incelediğimizde, çok azının daha önce hiç düşünülmemiş veya var olmayan bir ürün ortaya koyduğunu görürüz. İyi fikir bir ihtiyaçtan doğan fikirdir. Başarının ön koşulu da doğru ekip, doğru zaman ve iyi uygulamadır. Fikirlerinizi paylaşarak insanların yorumlarını alın. Doğru kişilerle tanışarak güçlerinizi birleştirin.” sözleriyle iyi girişimci olmanın sadece fikirlerden ibaret olmadığını ifade etti.

Kadın girişimciliğinin yükselen bir ivmeyle güç kazandığı bu dönemde, StartersHub’ın Kadın Girişimciliği etkinliği, kadınların girişimcilik ekosisteminde hak ettikleri değeri görebilmesine aracılık ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı