2015’te Göreceğimiz En İyi 10 Oyun

Oyun severler için dolu dolu bir yıl var önümüzde. Özellikle konsol platformları için heyecan verici bir takım yeniliklerle karşılaşacağız 2015’te. Serilerde muhteşem gelişmeler için soluklar tutulurken, özellikle Halo 5, The Legend of Zelda, Batman: Arkham Knight ve Star Wars: Battlefront için pek çok detay gün yüzüne çıktı bile. Yeni oyunlarda hem hikayeler çok daha sarsıcı, hem de grafik detayları konusunda doyurucu farklılar ön plana çıkacak. Girizgahı fazla uzatmadan hemen oyunlara geçelim.

Batman Arkham Knight

Yeni Batman’de oynanış konusunda önemli geliştirmelere tanık olacağız. İki önemli konsol platformundaki teknolojik gelişmelere ayak uyduran yeni versiyonda Gotham’ın tekinsiz sokaklarında Batmobile’le düşmanlara korku salmak için hazır olun. Gözyaşlarınızı tutamayacağız bazı dramatik sahneler de yaz başı çıkarılması planlanan oyunda dikkat çekecek.

Platformlar: PS4, Xbox One PC
Beklenen çıkış tarihi: Haziran

Batman

Uncharted 4: A Thief’s End

Indiana Jones’un kamçısı şaklamaya devam ediyor! Uncharted serisi, tartışmasız biçimde tüm PlayStation’a özel tasarlanan en iyi oyunlardan biri. Dizi bu dördüncü versiyonda hala pek çok gizemi koruyor. Oyun zevkini artıran yeni görüş açılarıyla birlikte Nathan Drake’in nefes kesen maceralara koşacak, zor durumdakilere yardım edecek, kötü adamlara karşı koyacak.

Platform: PS4
Beklenen çıkış tarihi: Ekim

Uncharted 4

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Soluksoluğa beklenen seri oyunlardan biri de Metal Gear Solid ve bu sene bir dönüm noktasındayız diyebilirim. Öyle görünüyor ki The Phantom Pain, serinin en iddialı versiyonu olacak. Gerçek görsellerle zenginleştirilmiş oyunda grafik açıdan beklentinin üzerinde bir kalite vaat ediliyor. Daha geniş savaş alanlarının yaratıldığı oyunda, heyecanı tetikleyen aksiyon bölümleri ve sabrınızı sınamaya imkan veren zorluklar ince ince düşünülmüş.

Platformlar: PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, PC
Beklenen çıkış tarihi: Ekim

Metal-Gear-Solid-5

Mad Max

Film serileri için oyun uyarlamaları, gerçekten büyük zorluklar anlamına geliyor. Sonuç her zaman filmin heyecan ve kalitesini karşılayamayabiliyor. Hele hele Mad Max gibi kült haline gelmiş bir film serisi söz konusu ise durum iyice çetrefilli bir hal alıyor. Bu seriyi izlemiş olanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır. Oyunda sadece ambiyansı ve hikâyeyi doğru kurmak yetmiyor; ruhunu da vermek gerekiyor. Grand Theft Auto’nun kıyamet sonrası versiyonu  olarak nitelendirebileceğim Mad Max, aksiyona susayanlar için Hızır gibi yetişecek bir oyun. Temmuz’a kadar ya sabır.

Platformlar: PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, PC
Beklenen çıkış tarihi: Temmuz

Screen-Shot-2014-04-26-at-130005

The Legend of Zelda

Konsol savaşlarında son yıllarda çok kan kaybeden Nintendo, rekabet avantajı elde etmek için türlü yollar deniyor. Son konsolu Wii U için özel olarak geliştirilen The Legend of Zelda
’yı biraz da bu yüzden listeye aldım diyebilirim. İzlenimler genele olumlu yönde. Masalsı bir anlatıma sahip olan oyunda sıkı bir mücadele için parmakları biraz yormak gerekecek gibi görünüyor. GTA ve Skyrim severlerin bilhassa hoşuna gidecek bir kurgu ve oynama şekliyle hayat bulacağı söylenen Zelda’da senaryonun dışına çıkarak eğlence aramak da mümkün olacak gibi.

Platformlar: Nintendo Wii U
Beklenen çıkış tarihi: Ekim

Zelda

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher üçlemesinin son bölümü bu yol arz-ı endam ediyor. Wild Hunt serisinin önceki versiyonlarını her anlamda tamamlayacak olan The Witcher 3: Wild Hunt, yine kahramanımız Geralt’ın hikâyesini işleyeceğiz. İkinci oyunun üzerinden yarım yıl geçmiştir ve Geralt’ın hafızası artık geri gelmiştir. Bu bölümde artık Gerald için görevlerden biri, kayıp sevgilisi  Yennefer’ın izini sürmek ve onu bulmaktır. Ortaçağ’ın en karanlık fantezi dünyasında büyük bir macera son nesil konsollar ve PC’deki grafik başarısıyla çok daha gerçekçi.

Platformlar: PS4, Xbox One PC
Beklenen çıkış tarihi: Mayıs

The_Witcher_3_Wild_Hunt_Last_man_standing

Halo 5: Guardians

Microsoft’un Xbox platformundaki medar-ı iftiharı Halo’nun hasretle beklenen yeni bölümü Halo 5: Guardians
 bir süredir yayımlanan oyun içi videoları ve 1 saatlik çok oyunculu beta videosuyla nefeslerimizi tutmamıza sebep olmuştu. Oyunun yapımcı stüdyosu olan 343 Industries tarafından yayımlanan ekran görüntüleri de bazı ipuçları verdi. Geniş haritalar ve artan yeteneklerle birlikte çok daha heyecanlı bir oyun deneyimi bizi bekliyor. Oyunun yayımlanan görüntülerdeki gizemli Spartan’ın adı Agent Locke. Şirketin en önemli oyun projesi olan Halo 5: Guardians için ikinci bir beta yayımlanmayacağı ve yaz ortasında satışa sunulacağı kısa süre önce açıklandı.

Platform: Xbox One
Beklenen çıkış tarihi: Ağustos

Halo-5-4

Star Wars: Battlefront

Star Wars: Battlefront, Star Wars film serisinin savaşlara dayalı oyunu olarak büyük bir heyecanla bekleniyor. Electronic Arts tarafından yayınlanacak oyunda aksiyon her piksele işlemiş durumda. 2 sene önce ilk duyusu yapılan oyunun yayımlanan teaser videoları, heyecanımızı iyiden iyiye tetikledi. Her ne kadar Battlefront
 serisinden devam etse ve yeni bir isim almasa da, bu yeni versiyonda bambaşka bir oyun karşımızda olacak. Şirketin açıklamaları da bunu doğrula nitelikte. 2014 sonbaharında oyunun haritalarıyla ilgili de bazı bilgiler paylaşıldı. Filmde olduğu gibi, oyununda da şimdilik tanıtım videolarıyla yetinmek zorundayız.

Platformlar: PS4, Xbox One PC
Beklenen çıkış tarihi: Ekim

Star-Wars-Battlefront-3

Assassin’s Creed: Victory

Sıklıkla versiyon yayımlayarak kendisini özlememize fırsat vermeyen serilerden biri olan Assassin’s Creed, Victory ile tekrar arz-ı endam etmek üzere. Adı üstüne, Victoria dönemi İngilteresi’ne bizi götürecek oyunun video görüntüleri bir süre önce internete sızmış ve bu sayede böyle bir oyunun hazırlıklarından haberdar olmuştuk. Yapımcı şirketi Ubisoft da özür dileyerek bu videoyu kabul etti. Görsellerde ve videoda görüleceği üzere, kıyafet değiştirme ve yeni kanca dikkat çekiyor. Dönemin Londra’sının tüm dokularını taşıyan oyun, serinin tutkunları için önemli bir aşama olarak görülebilir.

Platformlar: PS4, Xbox One PC
Beklenen çıkış tarihi: Ekim

Assassins-Creed

No Man’s Sky

2015’in en çok merak uyandıran oyunlarından biri olan No Man’s Sky’ın üreticisi Hello Games, gerçek olamayacak kadar iyi görüntüler sunacaklarını vaat ediyor. Paylaşılan oynanış videolarında gördüklerimiz bu iddiada gerçeklik payı olduğunu kanıtlar nitelikte. Oyun Ödülleri 2014 töreninde gösterilen oyun içi video ile birlikte sunulan her detayın bilgisayar tarafından üretildiği bilgisi verildi. Milyarlarca gezegenden, canlıdan ve cisimden bahsediyoruz. Minecraft ve benzeri oyun tarzının hızla yaygınlaştığı günümüzde No Man’s Sky’ın çok geniş bir kitle tarafından ilgiyle karşılanacağını tahmin etmek zor değil.

Platformlar: PS4, PC
Beklenen çıkış tarihi: Temmuz

NoMansSky

 

Başa dön tuşu