Apple iMac Yenilendi!

Yeni iMac neler sunuyor

Apple, yenilenmesi beklenen iMac modelleri için beklenen müjdeyi verdi. İşte 652 gün sonra yenilenen, işlemciler ve grafik birimleriyle zenginleştirilen yeni iMac özellikleri ve fiyatı.

Yeni iMac modellerinin özellikleri ve fiyatı, donanım ve versiyona göre değişiyor. Yani, ne kadar güç beklentiniz varsa o kadar fazla bütçe ayırmanız gerekiyor. Ekran boyunun da fiyat üzerinde belirleyici oluyor.

Yeni iMac neler sunuyor

8’inci nesil dört çekirdekli Core i3 ya da altı çekirdekli Core i5 işlemci seçeceğiyle gelen iMac modeli 21 inç ekran boyutuna sahip. Grafik tarafında Radeon Pro 555X GPU ve Radeon Pro 560X sahibi olan iMac, daha fazla güç isteyenlere alternatif sunuyor. GB RAM’e sahip altı çekirdekli Core i7 işlemcili 21 inçlik modelde AMD’nin Radeon Pro Vega 20 GPU’su görev alıyor.

Intel’in altı çekirdekli i5 işlemcisinin kullanıldığı 5K iMac modellerinin üst donanımları, 8 çekirdekli Core i9 işlemciden güç alıyor. Turbo Boost ile 3.6GHz’e kadar hız elde edilebilen iMac modelleri, 64 GB’a kadar daha hızlı 2.666MHz DDR4 bellek seçeneğiyle geliyor.

Yeni iMac modellerinin fiyatı

Apple ‘ın yaptığı açıklamaya göre 21.5 inç iMac modelinin başlangıç fiyatı 9.399 TL. Giriş seviyesinin dışındaki 21.5 inç iMac modelleri 4K görüntü kalitesine sahip. Söylenenlere göre bu modeller, önceki nesillere göre yüzde 80 daha hızlı bir grafik performansı sunuyor. Yeni 27 inç iMac’ın başlangıç fiyatı ise 10.999 TL. Her iki modelde de donanım üst seviyeye çıktıkça fiyat da çıkıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı