Teknoloji

Apple Watch Series 7 Özellikleri

Akıllı saatlerin en iyilerinden biri olan Apple Watch Series 7 tüm özellikleri ile karşınızda!

Yeni Apple Watch, uyku takibini ve bileğinizden mesaj göndermeyi daha da kolaylaştıran bazı yeni özelliklere sahiptir. Eylül 2021’de duyurulan Apple Watch Series 7 2015’te piyasaya sürülen ve Series 6’nın yerini alan Apple Watch’un mevcut yinelemesidir. Apple Watch Series 7, daha yuvarlak bir tasarıma sahip önceki Apple Watch modellerinin eşsiz tasarımını temel alır ve daha büyük ekranlar, geliştirilmiş dayanıklılık ve daha hızlı şarj gibi bazı dikkate değer yeni özellikler sunar.

Ekran özellikleri ile kullanışlı Apple Watch Series 7

Bazı dikkat çekici yeni özellikler veya sensörler eklemek yerine Apple, Apple Watch Series 7’de bulunan akıllı saat modellerini giyilebilir teknoloji konforuna odaklanarak yeniler. Rahat bir bilek bilgisayarına neyin sığabileceğinin örneği olan bu tasarımla birçok özelliğe sahip olabilir, kullanım kolaylığında faydalanabilirsiniz.

Apple Watch Series 7 önceki nesillerin 40 mm ve 44 mm seçeneklerinden 1 mm daha büyük olan yeni 41 ve 45 mm boyut seçenekleriyle sunulur ve kasalar daha yumuşak, daha yuvarlak kenarlarla iyileştirilir. Apple Watch Series 6 gibi Series 7 modelleri de siyah seramik ve safir kristal bir arkaya ve dokunsal geri bildirime sahip Digital Crown’a sahiptir. Digital Crown, EKG okumaları almak için yerleşik bir sensörle donatılır.

Series 7, daha ince çerçeveler sayesinde daha fazla ekran alanına sahip daha büyük, yeniden tasarlanmış Retina ekranıyla gelir. Ekran, tasarımı yuvarlatılan kenarları sayesinde kasaya kadar ilerler. Daha büyük ekranlardan yararlanmanız için arayüz iyileştirmeleri ve iki benzersiz saat yüzü arasında tercih yapabilirsiniz. Örneğin, hesap makinesi’nin daha büyük düğmeleri vardır, metin mesajları daha fazla içerik gösterir ve kaydırarak yazmak için kullanışlı tam boyutlu bir klavye bulunur. Ayrıca Series 7, Series 5 ile birlikte sunulan düşük güçlü (LTPO) OLED Always-On ekran teknolojisini kullanmaya devam eder ve kullanıcıların saat kadranlarını ve komplikasyonlarını her zaman görebilmelerini mümkün kılar.

Sağlık takibi yapılan uygulamalarıyla Apple Watch Series 7

Apple Watch series 7 özellikleri arasında bulunan kızılötesi sensör, kalp atış hızını düzenli olarak ölçer ve bulgularını Health uygulamasına kaydeder. Saat ise Digital Crown ve kalp atış hızı sensörünü kullanarak manuel Elektrokardiyogramlar alabilir, bu sonuçları dilediğiniz zaman doktorunuzla paylaşabilirsiniz. Aynı alana yerleştirilmiş bir kan oksijen seviyesi algılama sensörü de vardır. LED’ler ve fotodiyotlar oksijen içeriğini kaydeder ve belirli bir seviyenin altına inerse sizi uyarır.

Series 7’de bulunan ivmeölçerler, düşüp düşmediğinizi algılayabilir. Etkinleştirildiğinde, Apple Watch böyle durumlarda kullanıcının yardıma ihtiyacı olup olmadığını sorar. Kullanıcı bir dakika kadar hareket etmezse alarm geri saymaya başlar. Apple Watch bir hücresel ağa veya iPhone’a bağlı olduğu sürece cevabınızı bekler ve hareket edemiyorsanız acil servislere bildirir. Bu özellik, 55 yaş üstü kullanıcılar için varsayılan olarak etkindir, ancak 18 yaş ve üzeri kullanıcılar için manuel olarak açılabilir.

Gürültü tespiti ile desibel uyarısı, sağlık alışkanlıkları için elinizi 20 saniye boyunca yıkayıp yıkamadığınızı algılama ve klasik olarak uyku takibi gibi akıllı saatten beklenenin fazlasını verebilecek birçok özelliğe sahiptir. Apple Watch’ın önemli bir parçası haline gelen Fitness+ ise yürümekten yüzmeye kadar tüm egzersizlerinizi basit bir dokunuşla takip etmenizi sağlar.

Daha parlak daha dayanıklı

Apple, ekranı açık modunda daha net hale getirerek, Apple Watch Series 7 için ekranını yeni nesil teknolojilerden ilham alarak tasarlar. Bileğiniz aşağıdayken ekranın modu her zaman açık olarak ayarlandığında önceki modellere göre %70 daha aydınlık bir ekran sunar. Özellikle iç mekanların yoğun ışıkları altında net ekran görünümü sunan bu özellik, serinin dikkat çekici yeniliklerinden biridir.

Apple, Apple Watch Series 7 45 mm ekran kullanımıyla şimdiye kadarki en dayanıklı ekran olduğunu belirtir. Cam ekran en yüksek noktasında daha kalındır, bu da onu çatlaklara karşı daha dayanıklı hale getirir. Apple Watch Series 7’nin çatlamaya dayanıklı ön camları, IP6X toza dayanıklılık ve WR50 su geçirmezlik derecesi ile önceki modellerden de daha güçlüdür. Bu sayede günlük kullanımda meydana gelebilecek yıpranmalar için endişe etmenize gerek kalmaz.

Daha kısa şarj süresi ile pratik şarj imkanı

Apple Watch Series 7’nin pili 6 kadar dayanıklıdır ancak yenilik olarak daha kısa zamanda şarj etmenizi sağlayacak birtakım iyileştirmeler sunar. Bu yenilik ile %1’den %80’e şarj olması bir saatten daha az sürer ve 8 dakikalık şarj, ortalama 8 saatlik uyku boyunca dayanabilir. Bu da önceki modellerden %33 daha hızlı şarj anlamına gelir. Kısa sürede şarj olma avantajı ile artırılan ekran parlaklığını da düşünmek zorunda kalmadan, Apple Watch Series 7’den dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Apple, saatin pil dayanıklılığını uzatmak yerine, gece boyunca şarj etmek zorunda kalmamanız için gün boyunca kısa aralıklarla saatin şarjını hızla doldurabilmenizi sağlar. Böylece birkaç boş dakikanız olduğunda saatin pilini kolayca doldurabilirsiniz. Apple Watch Series 7 fiyat açısından özellikleri ve şarj süresi dikkate alındığında oldukça bütçe dostu aralıklara sahip olduğu için kendinize uygun bir model bulabilirsiniz.

Kordon tasarımları ve renk seçenekleri

Apple Watch Series 7 akıllı bileklik serisi için gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, mavi ve kırmızı olmak üzere beş yeni alüminyum kasa rengi tasarlar. Paslanmaz çelik seçenekleri gümüş, grafit ve altın içerirken titanyum kasa seçenekleri ise gümüş ve uzay siyahı olarak beğeninize sunulur. Apple ayrıca alüminyum Apple Watch Nike modellerini ve paslanmaz çelik Apple Watch Hermès modellerini bu seri için de üretmeye devam eder. Öte yandan akıllı saat aksesuarı olan kordon çeşitleri ile Apple Watch’u yenileyebilir, farklı görünümler elde edebilirsiniz.

Başa dön tuşu