Teknoloji

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak Uygulamalar

Yapılacaklar listesinden finansal yönetime, form korumadan güvenli yaşama, her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar listesi karşınızda!

Kadınlar için uygulamalar, finansman planlaması yapmaktan sağlık verilerini izlemeye, dinlenme ve rahatlamaya kadar hayatın birçok alanını kapsar. Fitness uygulamalarından regl takibine, fiziksel ve dijital güvenlik sağlamaya kadar kadınlar için tasarlanmış uygulamalar, günlük rutininizi planlamayı ve hayatınızı yönetmeyi kolaylaştırır. Aşağıda bulunan liste, hayatınızın yolunda gitmesi için özellikle kadınların yararlı bulduğu uygulamaların yanı sıra, cinsiyetten bağımsız herkese kolaylık sağlayan uygulamaları da içerir. Kadınların telefonlarına indirebileceği öne çıkan uygulamalar şu şekildedir:

Money Manager

Hem App Store’da hem de Google Play’de bulabileceğiniz kişisel bir finans uygulaması olan Money Manager, paranızı yönetmeyi kolaylaştırır. Finansal planlama, inceleme, gider takibi ve kişisel varlık yönetimi için kullanabileceğiniz uygulama, kişisel ve ticari finansal işlemlerinizi kaydetmeye ve harcama raporları oluşturmaya, günlük, haftalık ve aylık finansal verilerinizi gözden geçirmeye yardımcı olur. İster belirli bir hedef için tasarruf etmeye başlayın ister her ay gerçekte ne kadar harcadığınızı görmek için harcamalarınızı takip edin Money Manager tam size göre!

Todoist

Todoist, yapılacaklar listesi görevini yerine getirmeye ve bu işlevine yeni özellikler eklemeye yıllardır devam eder. Son olarak gerçekleştirdiği pano güncellemesi sayesinde projeleri organize edip görselleştirmenin de yeni bir yolunu sunar. Günlük işlerinizi takip etmenin yanı sıra, istek listeleri veya yemek, hediye fikirleri, mutlaka yapılması gerekenler listeleriniz için düşünce panoları oluşturabilirsiniz. iOS ve Android versiyonları bulunan Todoist, üzerinizdeki her görevi düzenlemeye, üretkenlik trendleriyle kişisel ilerlemenizi takip etmeye ve Google takvim ve Alexa gibi diğer uygulamaları entegre etmeye olanak sağlar.

CamCard

CamCard, kadınların kolaylıkla kartvizitlerini yönetmelerini veya düzenlemelerini sağlayan etkili uygulamalar arasında yer alır. Özellikle, satış ekibinde yer alan, girişimci veya iş geliştirici kadınlar için uygulamalar listelerine ilk sıralardan girer. Uygulamayı kullanarak, yakınınızdaki kişilerle e-kart alışverişi yapmak kolaylaşır. CamCard’ın dikkat çeken özellikleri arasında kartvizitlerinizi tarayıp saklama, kişilerinize not ve hatırlatıcılar ekleme, birden fazla cihazda iletişim bilgilerine erişim imkanı bulunur. Ayrıca, profilinizi zenginleştirme seçeneğini kullanarak kendiniz hakkında daha fazla bilgi de verebilirsiniz. On yedi dili tanıyan uygulama ile dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan kişilerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Workout For Women

Karın yağlarınızdan kurtulmak, vücudunuzu sıkılaştırmak veya forma girmek istiyorsanız, kadınlar için tasarlanmış fitness uygulaması ihtiyacınız olan tüm egzersiz programını sağlar. Fitness yolculuğuna başlarken indirmeniz gereken kadınlar için en iyi egzersiz uygulamalarından biri Workout For Women, tamamen ücretsiz hizmet sunar. Uygulamaya göre, istediğiniz vücuda sahip olmak için günde sadece yedi dakikanızı ayırmanız yeterli olur. Yeni başlayanlar için basit, kısa ve etkili antrenmanlar üreten ödüllü uygulama, takip etmesi kolay sesli ve görüntülü komutlarıyla ev egzersiz programınız için ideal uygulamalardan biridir.

Diaro

Hem iOS hem de Android versiyonu bulunan Diaro, çok platformlu bir günlük uygulaması olarak öne çıkar. Günlüğünüze telefon, tablet veya bilgisayarınızdan erişim sağlayabilen uygulama, yazdığınız platformlar arasında senkronize olur. Diaro’nun sevilen bir diğer özelliği ise, yazılarınıza resim ekleme yeteneğidir. Uygulama ayrıca, notlarınızı anahtar kelime, tarih, etiketler veya konuma göre bulmanızı sağlayan güçlü bir arama işlevi sunar. PIN, güvenlik kodu veya parmak izi ile özel günlük yazılarınızı veri şifreleme ile kilitleyip korumanıza imkan verir. Milyonlarca kullanıcının güvenerek kullandığı Diaro’yu telefonunuza hemen yükleyip günlük veya güvenilir bir not alma uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Planlayıcılar hazırlayabilir, diğer popüler günlük uygulamalarından veri aktarabilirsiniz.

Clue

Regl döneminizi ve yumurtlama döngünüzü izlemek için önerilen uygulamalardan biri Clue ile kramplar, cilt, saç ve uyku ile ilgili verilerinizi de takip edebilirsiniz. Vücudunuz hakkında size bilgi vermek için bu bilgileri analiz eden gelişmiş yazılım, sağlığınız hakkında sürprize daha az yer bırakır. Clue, adet günlerini takip etmek isteyen kadınlar için en iyi adet takibi uygulamaları arasında yer alır. Clue ile ayrıca, doğum kontrol ilacı, adet başlangıcı veya yumurtlama dönemi hatırlatıcıları ayarlayabilir, hamilelik ve doğum sonrası belirtilerinizi kaydedebilir, bebeğinizin büyümesini takip edebilirsiniz. Clue gelecek üç regl döngünüz için doğru tahminler ve doğurganlık takibi yapmanın yanı sıra, sağlık konularında eğitici makalelere ulaşma olanağı da sunar.

bSafe

Şiddet, cinsel saldırı, tecavüz gibi suçları önlemek ve gerçekleşen suçlar için delil oluşturmak amacıyla tasarlanan bSafe, herkes tarafından kolayca kullanılabilen bir güvenlik hizmetidir. bSafe, kendiniz, sevdikleriniz, çalışanlarınız veya öğrencileriniz için şiddet ve tehditleri önlemenin yanı sıra, belgelemek için de araçlar sunar. Ses etkinleştirme, canlı yayın, ses ve video kaydı, sahte arama ve beni takip et, konum ve izleme gibi güvende kalmanıza yardımcı olan özelliklere sahiptir. Alarmını dokunarak veya sesle etkinleştirebilir, yakınlarınıza sizi haritada takip etmeleri için bildirim gönderebilir, dilediğiniz kadar arkadaş ve aile üyesi ekleyebilirsiniz. Uygulama, telefonunuz bozulsa bile kaydedilmiş tüm verilerinizi güvenle saklamanızı sağlar.

Buffer

iOS ve Android’de kullanılabilen uygulama, farklı sosyal medya hesaplarını tek bir ekrandan yönetmenizi sağlar. Sosyal medya aracılığıyla her zamankinden daha fazla bilgilendirildiğimiz günümüzde, sosyal medya platformlarını yönetmeyi kolaylaştıran Buffer, küçük işletmeleri için de en sezgisel ve uygun fiyatlı sosyal medya yönetim olanağı verir. Sosyal içerik planlayabilir, etkileşim verilerini ve içgörülerini alabilir ve tüm gönderilerinizi tek bir yerde görebilirsiniz. Buffer, üç sosyal platformda hesaba sahip bireysel kullanıcılar için ücretsiz seviyeden başlayarak hesaplarınız çoğaldıkça farklı fiyatlandırma seçenekleri sunar.

Google Fotoğraflar

Telefonunuzda boş alan açmak için fotoğraflarınızı yedeklemek ve hangisini sileceğinize karar vermek için fazla zaman harcıyorsanız, Google Fotoğraflar uygulamasıyla sorununuzu kesin olarak çözebilirsiniz. Google Fotoğraflar, telefonunuzda yer açmanızı sağlayan sınırsız fotoğraf ve video depolama sunar. Kelimenin tam anlamıyla tek bir tıklamayla fotoğraflarınızı cihazınızdan uygulamaya yükleyip güvenli bir şekilde Google Fotoğraflar’a kaydetmenin ardından telefonunuzdaki yinelenen sürümleri de kaldırır. Google Fotoğraflar, telefonunun en çok kamera işlevini kullanan kadınlar için fark yaratabilir.

Headspace

Headspace, basitleştirilmiş meditasyon deneyimi sunan ve farkındalığı artıran bir uygulama olarak tercih edilir. Düzenli olarak meditasyon yapmanın artan benlik saygısından depresyonla mücadeleye kadar uzanan faydaları için Headspace uygulamasını siz de telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulama, öncelikle rehberli meditasyon teknikleriyle başlamanıza yardımcı olur. Uygulamada sunulan çeşitli meditasyon teknikleri veya öfke, yalnızlık gibi belirli duygularla başa çıkma seansları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca oturum sürelerini belirleme seçeneğiniz de bulunur. Rahatlamanıza ve stresi yönetmenize yardımcı olan klasik meditasyon ve gevşeme tekniklerini öğrendiğiniz uygulama, çocuklara özel rehberli seanslar da sunar.

Sleep Cycle

Yatağınıza yattığınız andan sabaha kadar geçen sürede uykunuzu takip eden Sleep Cycle uygulaması uyku düzeninizin detaylı analizini sunar. Benzersiz tasarımıyla uykunuzun en hafif evresinde olduğunuz anda sizi uyandıran Sleep Cycle’ın sağladığı uyku verileri Excel dosyasına aktarılabilir. Her kadının sahip olması gereken uygulamalardan biri olan Sleep Cycle, ayrıntılı uyku istatistikleri ve günlük uyku grafikleri sunar. Patentli ses teknolojisi sayesinde uyku analizi yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca, çevrimiçi yedekleme imkanıyla uyku verilerinizi güvence altına alır.

Başa dön tuşu