ASUS Transformer Book Flip tanıtıldı

360 derece döndürülebilen dokunmatik ekranı ile anında bir tablete dönüştürülebilen yenilikçi dizüstü bilgisayar Transformer Book Flip, Haziran ayı sonunda satışta.

asus_transformer_book_flip2

Şık, yenilikçi ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar ASUS Transformer Book Flip tanıtıldı. ASUS Transformer Book Flip’in alışılmışın dışındaki menteşe tasarımı sayesinde cihazın ekranı sıfırdan 360 dereceye kadar her türlü açıya döndürülebiliyor. Çok yönlülüğü ile öne çıkan Flip güçlü bir dizüstü bilgisayar, hızlı yanıt veren bir tablet ya da bu iki seçeneğin arasında kalan farklı bir cihaz görevi görebiliyor.

Intel Core i7’ye kadar işlemci ve NVIDIA GeForce GT 840M’e kadar ekran kartı ile donatılan Flip, üretkenlik, eğlence ya da en yeni oyunların keyfini çıkarma gibi amaçların tamamına yönelik olarak kusursuz derecede çok işlevlilik ve olağanüstü performans sunuyor. 13.3, 14 ve 15.6 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu ile Flip, herkesin ihtiyacına yanıt veriyor.

Bilgi işlemde özgürlük için Flip
ASUS Transformer Book Flip parlaklığı ve netliği ile dikkat çeken 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğe kadar dokunmatik ekran ve ekranın serbestçe 360 derece hareket ettirilmesine olanak tanıyan, akıllıca tasarlanmış menteşeye sahip.  Dört dişlili menteşe, akıcı ve kademesiz hareket sunarken, ekranın kullanıcının tam olarak istediği yerde kalmasını ve zahmetsizce ayarlanabilmesini sağlıyor.

Standart dizüstü kullanımındayken ekran, film ve fotoğraf görüntülemeye yönelik bir içerik standından dostlar, aile ya da iş arkadaşlarıyla içerik paylaşımını kolaylaştırmaya yönelik bir görüntüleyiciye ve en son oyunları oynamaya yönelik bir tablete kadar uygulanmak istenen her türlü işleve uyacak şekilde döndürülebiliyor. Otomatik klavye ve dokunmatik fare kilidi Flip’in dizüstü harici modlarda olduğu durumlarda etkin duruma geçerek istenmeyen girişlerin yapılmasını engelliyor.

Flip’in dokunmatik ekranı, 9 mm endüstri standardına kıyasla iki kat daha fazla hassasiyet sunan 6 mm çapındaki yüksek hassasiyete sahip uyarıcıları sayesinde olağanüstü kesinlik seviyesine sahip. ASUS’un özel Splendid teknolojisi ise zengin, derin ve canlı renkler sağlayarak her türlü içerik için görsel açıdan çarpıcı bir deneyimi temin ediyor.

asus_transformer_book_flip1

Şıklık, güç ve olağanüstü ses kalitesi
Tamamen ASUS’un akıllı tasarımının bir eseri olan Flip, saç teli dokusunu andıran hatları ve lüks görünümüyle aynı anda hem akıllı hem de şık bir teknoloji ürünü. Flip’in gücünü, dayanıklılığını ve zarafetini kompakt alüminyum şasi sağlıyor. Ergonomik olarak tasarlanan, tek parçalı ve tuşlarının arasında boşluk barındırmayan klavye olabilecek en rahat tuşlama deneyimini sunarken geniş çoklu dokunmatik fare ise kesin ve doğal parmak ucu kontrolleri için Akıllı Jest kullanımını destekliyor.

Flip’in olağanüstü tasarımını üstün performansı tamamlıyor. Üstün çok işlevlilik ve zahmetsiz üretkenlik için gücü ve enerji verimi ile öne çıkan, i7’ye kadar Intel Core işlemcilerle donatılan Flip, NVIDIA GeForce GT840M ekran kartı ve 2GB video hafızası ile akıcı video oynatma ve oyun deneyimi için ihtiyaç duyulanın da ötesinde performans gösteriyor.
Flip’in Instant On teknolojisi sayesinde cihazı uyku modundan etkin çalışma haline geçirmek yalnızca iki saniye kadar süre alıyor. Bu sayede kullanıcıların cihaz uyku modundayken 14 güne kadar veri kaybından ötürü endişelenmelerine gerek kalmıyor. Lityum polimer pil yüzde 5 seviyesinin altına düştüğünde dosyalar ve veriler otomatik olarak yedekleniyor.

ASUS’un özel SonicMaster ses teknolojisi, Flip’in kendi sınıfındaki en iyi ses deneyimini sunmasını sağlıyor. Standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla daha büyük hoparlörler ve rezonans odacıkları sayesinde ses kalitesi büyüleyici seviyelere ulaşıyor. Kullanıcılar daha derin ve zengin bas tonların keyfini çıkarırken daha geniş frekans aralığı, ayırt etmesi kolay vokaller ve saf ses netliği gibi ayrıcalıklara da sahip oluyor. Tüm bu özellikler Flip’i mükemmel bir multimedya ortağı haline getirirken her şarkı, film ya da oyun akıllıca dengelenmiş ve dinamik seslerle çok daha iyi kalitede yaşanıyor.

asus_transformer_book_flip3

Her şeyi depolayın, her şeyi paylaşın
Her bir ASUS Transformer Book Flip kullanıcılara online dünyanın en bütünsel platformuna ücretsiz erişim imkânı tanıyan ASUS WebStorage teknolojisi ile birlikte geliyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar istedikleri dosya ve belgeye diledikleri yerden erişebiliyorlar. Konforun ve sezgiselliğin öncelik olarak değerlendirildiği ASUS bulut servisleri ile kullanıcılar kurumsal sunumlardan fotoğraf albümlerine ve multimedya içeriklerine kadar her şeyi kolayca depolayabiliyor, paylaşabiliyor ve senkronize edebiliyor.

ASUS Transformer Book Flip tüm dünyada 2014 Haziran sonunda satışa çıkacak.

Özellikler

ASUS Transformer Book Flip TP300 ASUS Transformer Book Flip TP450 ASUS Transformer Book Flip TP500 ASUS Transformer Book Flip TP550
İşletim Sistemi Windows 8.1
İşlemci Intel® Core™ i7/i5/i3
Ekran 13.3in Full HD / HD 16:9 LED Arka aydınlatmalı 14in HD 16:9 LED Arka aydınlatmalı 15.6in Full HD/ HD 16:9 LED Arka aydınlatmalı 15.6in Full HD /HD 16:9 LED  Arka aydınlatmalı
Ekran Kartı Intel HD 4400 /NVIDIA® Geforce® 820M +2G VRAM Intel HD 4400 /NVIDIA® Geforce®840M +2G VRAM Intel HD 4400 /NVIDIA® Geforce® 820M +2G VRAM
Depolama HDD: 500GB / 750GB / 1TBSSD: 128GB / 256GB HDD: 500GB / 750GB / 1TB HDD: 500GB / 750GB / 1TB / 1.5TBSSD: 24GB HDD: 500GB / 750GB / 1TB
Kablosuz Bağlantı 802.11b/g/n; Bluetooth 4.0
Optik Sürücü YOK DVD S-Multi 8x YOK DVD S-Multi 8x
Boyutlar 325 x 232 x 22 mm 348 x 243 x 27.2mm 380 x 258 x 22mm 380 x 261 x 27,2mm
Ağırlık 1,75kg(3cell pil ile) 2,3kg(2cell pil ile) 2,26kg(3cell pil ile) 2,6kg(2cell pil ile)
Başa dön tuşu
Kapalı