Teknoloji

Çalışan Her Kadının Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Mobilitenin birkaç yıl öncesine oranla çok daha önemli bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde mobil uygulamalar 7’den 70’e kadın erkek herkesin hayatına kolaylık kazandırıyor. Bu yazımızda çalışma hayatındaki emekçi kadınların hayatını kolaylaştıran, her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar hakkında yazdık.

Ekonomik kalkınmasın desteklenmesinde itici güç olan kadınlar hem eşi ve çocuğuyla ilgili sorumluklarını yerine getirip hem de nitelikli işlerde görev alarak iş yaşam dengesini kurabiliyor. Yazımızın konusu olan mobil uygulamalar kadınların iş yaşam dengesini kurmasında, sağlığını ve rutin ihtiyaçlarını karşılayabilmesinde yardımcı oluyor. İşte çalışan her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar:

Döngüyü takip etmenin en kolay yolu: Cycles

PMS dönemi, regl dönemi, doğurganlık dönemi gibi özel dönemleri bir çemberde farklı farklı renklerde gösteren uygulamada takvim görüntüsü de olduğu için kullanıcı dostu bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Regl dönemi, ovulasyon dönemi, doğum kontrol hapını alıp almadığın gibi durumları hatırlatıyor. Cycles Pro ile adet döngüsü, yumurtlama hesaplama, adet dönemindeki ruh hali bilgileri partnerle paylaşılabiliyor.

[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]

Online kuaför: Hair Color Studio

Kadınlar için mobil uygulamalar listemizde elbette güzellik kategorisinde uygulama da bulunuyor. Saç renkleri deneme konusunda fayda sağlayan uygulama saç renginin değiştirildiği fotoğrafı kaydetmeye olanak tanıyor. Küpeler, gözlükler, şapkalar, piercingler gibi aksesuarları ve 25’ten fazla renk seçeneği sunmasıyla öne çıkan uygulamada fotoğraftaki saç rengi saniyeler içinde değişiyor.

Dijital not defteri: Evernote

Hayatını bilgisayarı ve mobil cihazlarıyla organize eden iş kadınları, not almayı mümkün kılıyor. Microsoft Office veya PDF belgelerini açan uygulamada kamera özelliği ile faturalar veya makbuzlar da kaydedilebiliyor. Web sayfalarını (reklamlar olmadan) kaydetmek, sesli kayıt yapmak gibi işler için de Evernote fayda sağlıyor.

Kadınların gözdesi: YouCam

YouCam Makeup fotoğraflara makyaj yapma işleminin yanı sıra dişleri beyazlatma, kırmızı göz hatasını düzeltebilme ve renk tonu ayarı yapabilme gibi özellikleriyle makyaj uygulamaları arasında öne çıkıyor. YouCam Makeup üreticisinin başka bir programı olan YouCam Perfect, photoshop gibi arka planı silebiliyor, yeni bir arka plan eklemeyi sağlıyor. Fotoğraflara sticker tarzı etiket ve çıkartmalar da eklenebiliyor.

her kadının telefonunda olması gereken uygulamalar

Sık seyahat eden kadınlar için: TripAdvisor

İş için veya ailesiyle yaptığı seyahatlerde en iyi şekilde planlama yapmak isteyen ve detaylara önem veren kadınların kullanmaktan memnuniyet duyacağı mobil uygulamalardan biri olan TripAdvisor, oteller, restoranlar ve uçak biletleri için rezervasyon ve uygun fiyat seçenekleri sunan kapsamlı bir uygulama olarak seyahat planlama uygulamaları arasında öne çıkıyor. Binlerce kullanıcı tarafından yapılan yorumlar da uygulamanın kullanıcılarına doğru mekân seçme konusunda yardımcı oluyor.

Beslenme analizleri için: Fooducate

Başlangıçta “kilo vermek mi sağlıklı beslenmek mi sorusunu yönelten Fooducate, birkaç ödüle sahip olmasıyla diyet ve beslenme uygulamaları arasında öne çıkıyor. Kişiselleştirilmiş beslenme sınıflarıyla sağlıklı yiyecekleri seçmeyi kolaylaştırıyor. Dört milyondan fazla gıda ve besinin bilgilerinin bulunduğu uygulamada profesyonellerden ücretsiz sağlık ve diyet ipuçları alınabiliyor.

Güvenliği sağlayın: WardenCam IPCam

Evinde çocuğunun her anını izlemek isteyen anneler boştaki Apple ve Android akıllı telefon ve tabletleri ev güvenlik kameralarına dönüştüren uygulamaları kullanarak güvenlik endişelerini giderebiliyor. Uygulama çoklu kamera ayarları, Google Drive ve Dropbox desteği, hareket algılama ve uyarılar ve iki yönlü ses desteği sunuyor.

İstanbul ve Ankara için: BiTaksi

1 milyondan fazla indirilen BiTaksi uygulaması sayesinde Türkiye’nin en kalabalık şehirleri İstanbul ve Ankara’da taksiyle daha rahat yolculuk yapmak isteyen kadınlar rahat yolculuğun keyfini sürebiliyor. BiTaksi sürücü bilgilerini; şoför fotoğrafı, ismi, araç markası ve modeli gibi bilgileri gösteriyor. Şoförlerin kendilerine ait puanları olması uygulamayı diğer taksi uygulamaları arasında öne çıkarıyor.

Bedensel ve ruhsal rahatlamanın kolay yolu: Yoga Studio

Yoga Studio, yogayı zamanda ve mekandan bağımsız olarak yapabilmeyi sağlıyor. uygulamada 250’ye yakın yoga pozu ve 30’un üzerinde yoga egzersiz videosu bulunuyor. ısınma ve konsantrasyon egzersizleri de farklı alternatifler sunuyor. Arka planda da yumuşak bir müzik eşik ediyor.

Avantajlı alışveriş için: GittiGidiyor

Onuncu yılında 10 milyon indirme rakamına ulaşan GittiGidiyor mobil uygulama, kullanıcılarının tablet ve akıllı telefonlarla da kolay alışveriş yapabilmesine yardımcı oluyor. Güvenli ödeme olanakları ve yüzde 100 güvence garantisiyle e-ticaret dünyasında güven veren GittiGidiyor, Kazananlar Kulübü ile kullanıcılarına özel ayrıcalıklar sunuyor. Uygulama iOS ve Android cihazlara ücretsiz indirilebiliyor.

Başa dön tuşu