Canon’dan EOS kullanıcılarına iki yeni aksesuar

Canon, fotoğrafçıların ve videografların yeni ve yaratıcı çekim yollarını keşfetmeleri için iki yen EOS sistemi aksesuarını tasarladı. Speedlite 600EX II-RT, spor etkinlikleri, düğünler ve kırmızı halı geçişi çekimleri gibi hızlı çekim hızı gerektiren koşullar için ideal olan, en üst seviyede ışıklandırma kontrolü sunan güçlü, yüksek performanslı bir flaştır. DM-E1 ise videografların EOS serisindeki uyumlu fotoğraf makineleriyle çektikleri videoların olağanüstü kalitesini tamamlayan yüksek ses kalitesi elde etmelerini sağlayan Canon’un ilk harici EOS sistemi mikrofonu.

Speedlite 600EX II-RT’nin üstün bir performans sunması bu flaşı ünlü EOS-1D X Mark II modeli ile ayrılmaz ikili haline getiriyor. Kendinden önceki modelle kıyaslandığında yüzde 50 daha fazla kesintisiz flaş patlatabilen ve yeni CP-E4N¹ ile kullanıldığında kapasitesini yüzde 100 artıran yeni Speedlite modeli aksiyonun daha fazlasını yakalayabilmenizi garantiliyor. Yeni ve iyileştirilmiş ısı ölçüm teknolojisi aşırı ısınmayı önleyerek daha uzun süre seri flaş patlatılmasını sağlıyor.

ISO 100’deki 60m kılavuz numarası sayesinde konunuzu geniş bir mesafe aralığında ve geniş alanlarda yaratıcı bir şekilde aydınlatarak bir düğüne katılan tüm konukları aynı kareye sığdırabilirsiniz. Dahili adaptör ile 20mm – 200mm’ye veya 14mm’ye kadar çıkabilen geniş lens kapsamı sayesinde fotoğrafçılar ışığın bir konu üzerine nasıl yayılacağını kolayca kontrol edebiliyorlar.

Flaşta yaratıcı aydınlatma yapılabilmesi için bir kablosuz flaş işlevi bulunur. Fotoğrafçılar bu işlevden yararlanarak makine dışına takılan ışıklandırma seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanabiliyorlar. Canon’un geliştirdiği radyo kontrol işlevi yaratıcı özgürlük alanını daha da genişletiyor ve fotoğrafçılar, çok yönlü ışıklandırma düzenleri kurarak bir sahnede 30m’ye kadar mesafeden sahnenin ruh halini ve atmosferini oluşturabiliyorlar. Çarpıcı çok flaşlı fotoğraf çekimleri için 15’e kadar Speedlite² flaşın makine dışına takılarak kullanılabilmesi özellikle iç mekan çekimleri için ideal.

Yeni ve mevcut yansıma adaptörü SBA-E3, portre uzmanlarının daha yumuşak, daha doğal bir sonuç almak için flaş ışığını duvarlar ve tavanlardan daha serbest bir şekilde yansıtmasını sağlarken, döner flaş kafası istenmeyen gölgeleri ortadan kaldırıyor. Klipslenerek takılan, yeni sert renkli filtreler flaş ışığının ortam ışığıyla dengelenmesine yardımcı oluyor.

1463559946_Directional_Stereo_Microphone_DM_E1_EOS_80D_FRT

Olağanüstü ses kalitesi – Yönlü Stereo Mikrofon DM-E1

DM-E1, yüksek kaliteli görseller kadar yüksek ses kalitesinin de önemli olduğu koşullarda olağanüstü performans sunan bir kompakt stereo yönlü mikrofon. EOS serisi fotoğraf makinelerinin video kalitesini tamamlamak için tasarlanan DM-E1, geniş konu yelpazesi çekiminde kullanılabilecek çok yönlü ve yüksek kaliteli bir mikrofon.

Üç yönsel ses toplama moduyla klasik bir shotgun tasarımına sahip olan DM-E1, üç farklı yönden ses alacak şekilde ayarlanabiliyor. Mono ses shotgun modu, doğrudan fotoğraf makinesi önünde duran bir ses kaynağından ses yakalamak için en uygun mod. Makinenin önünde duran, sunum veya röportaj veren kişi konuşurken, sesi ortamdaki diğer sesler arasından bir miktar izole edilebiliyor. 90 ve 120 derece modlarına geçerek ise, konser salonunda çalan bir orkestra gibi, geniş bir alana ses yayan kaynakların stereo sesi kaydedilebilir.

Mikrofona monte edilmiş dahili şok yuvası fotoğraf makinesi veya lens zumlama işlemlerinden gelen gürültünün etkili bir şekilde azaltılmasını sağlarken, rüzgar filtresi sayesinde rüzgar gürültüsü engelleniyor. 50Hz-16kHz ses frekansı aralığında ses toplama kapasitesiyle bu mikrofon geniş bir ses tonu aralığını kayda geçirebildiği gibi, 66dB S/N oranı ve -42db hassasiyetiyle kullanıcılara minimum distorsiyonlu hassas bir mikrofon sunuyor.

Kompaktlığıyla hareket halinde çekim yapanlar için ideal

DM-E1’in kendi türünün en küçük ve en hafif mikrofonlarından biri olması bu mikrofonu hareket halinde çekimler için ideal bir seçenek haline getiriyor. 35mm ses jakı bağlantısı sayesinde birçok uyumlu Canon EOS fotoğraf makinesiyle kullanılabilir.

Speedlite 600EX II-RT – Temel Özellikler:

•Daha hızlı ve daha uzun süre çekim

•Makinenin üzerinde ve makineden bağımsız güvenilir performans

•Radyo kablosuz kontrolü kullanılarak makine dışına kurulumla yaratıcı aydınlatma

•60 (m, ISO100) kılavuz numarasıyla güçlü performans

•Sezgisel kontroller ve bir bilgi ekranıyla kolay kullanım

DM-E1 Temel Özellikler:

•Kompakt shotgun tarzı tasarım

•Shotgun, 90o ve 120o stereo ses alma modları

•50Hz – 16kHz frekans aralığı

•66 dB S/N oranı, -42dB hassasiyet

•CR2032 Lityum pil

Başa dön tuşu