Teknoloji

Alcatel Move Time İnceleme

Çocuğunuzun güvenliği konusunda endişe duyan bir ebeveynseniz, Alcatel Move Time akıllı saat sizin için iç rahatlatıcı bir ürün olabilir. Çocukların ihtiyaçlarına ve ebeveynlerin beklentilerine göre tasarlanan bu akıllı saat hakkında detaylı bilgiyi ve sunduğu faydaları bu yazımızda anlattık.

Alcatel’in yeni Move Time akıllı saati, çocukları izleyen bir takipçi. Çocuğunu günün her saatinde takip edemeyen ama bunu isteyen meşgul anneler ve babalar için GPS özellikli bu akıllı saat bir nimet olabilir.

Araştırmalar sekiz yaşındaki pek çok çocuğun cep telefonuna sahip olduğunu ve bu eğilimin giderek azaldığını gösteriyor olsa da, uzmanların da tavsiyelerine kulak veren anne-babalar için ilkokul ve öncesi dönem telefon kullanımı için çok erken sayılıyor. Teknolojinin nimetlerini kullanarak çocuğunuzun telefon sahibi olmadan da erişilebilir olması mümkün. Bunu sağlayan bazı akıllı saat ve benzeri giyilebilir teknoloji ürünleri bulunuyor. Bu yazımızda Alcatel Move Time ürününe yakından bakıyoruz.

Çocuklar için eğlenceli ve kullanışlı

Alcatel’in “Aile Saati” olarak tanıttığı Alcatel Move Timeadlı akıllı saat, en basit haliyle, çocuğunuzun takabileceği, sadece saati söylemenin yanı sıra SIM kartı ve bazı akıllı özellikleri olan bir saat. Renkli dokunmatik ekranı, zamanı ve hava durumunu gösteriyor ve aile üyeleri veya güvenilir arkadaşlar olabilecek önceden tanımlanmış diğer kişilerle etkileşime izin veriyor.

Bu saatteki özellikler kasıtlı olarak çok sınırlı ve kilitlenmiş durumda oluyor. Çocuğunuz Alcatel Move Time ile ebeveynleri, kardeşleri veya tanımlanmış kişilerle (bağıcı, öğretmen, arkadaş, komşu vs.) sınırlı bazı iletişimler gerçekleştirebiliyor. Çocuklar giden aramalar yapabilir, ancak yalnızca bir ebeveyn tarafından özelleştirilmesi gereken onaylı kişilere (10 kişiye kadar) arama yapabilir. Çocuğunuz SMS mesajı gönderemez veya alamaz, ancak küçük emojiler gönderip alabilir ve ses kayıtları gönderip alabilir.

Ebeveynler için çok faydalı

Alcatel Move Time’ın en önemli işlevleri elbette ebeveynler için sunuluyor. Çocuğunuz sabah saatini takıyor ve okula gidiyor. Bazen onu siz bırakıyorsunuz, bazen servise biniyor. Ne olursa olsun, bu akıllı saat evden ne zaman ayrıldığını izliyor ve okula gelişini onaylıyor. Ayrıca servisin gelmemesi veya başka bir sorun çıkması durumunda sizi araması için bir yol sağlıyor.

Bununla birlikte bir Google Harita katmanında saatin (ve buna bağlı olarak çocuğunuzun) en son nerede olduğunu görebilirsiniz. Bazen güncellemek biraz zaman alsa da, genellikle bir veya iki dakika içinde oldukça doğru bir konum veriyor.

Acil durumlarda önceden belirlenmiş bir numarayı çevirebilen ve aynı zamanda mevcut konumun güncellenmesini zorunlu kılan, ebeveyn tarafından kullanılabilen bir SOS düğmesi bulunuyor.

Çocuğunuz haritada belirlediğiniz bölgeye ulaştığında veya çıktığında size bir bildirim geliyor. Bu sayede okuldan çıkışı ve eve varışı konusundan haberdar olabiliyorsunuz.

Özellikleri küçük çocuklar için yeterli

Alcatel Move Time’ın sahip olduğun kapasite, çocukların ve ebeveynlerin onlarla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacak yeterlilikte. 0,95 inçlik, 96×64 piksel çözünürlüklü monokrom OLED ekrana sahip olan saat, yaklaşık 40 gram ağırlığında. Mavi-sarı, yeşil-pembe ve mavi-kırmızı dahil olmak çocukların seveceği pek çok renk seçeneğine de sahip.

Alcatel Move Time özellikleri

  • Nano SIM kart desteği
  • Etkinlik izleyici
  • Coğrafi konum (GPS) desteği
  • Güvenli bölge belirleme yeteneği
  • Su ve toza dayanıklı
  • 4 gün pil süresi
  • 40 gram ağırlık
Başa dön tuşu