Teknoloji

En İyi Müzik Çalar Uygulamaları Hangileri?

Akıllı telefonlar varsayılan müzik çalar uygulaması yüklü olarak gelse de bu uygulamalar özellik bakımından yetersiz kalabiliyor. Siz de tatmin edici ekolayzer sağlayan müzik çalar uygulaması önerileri arayışındaysanız doğru sayfadasınız. Sizin için en iyi müzik çalar uygulamaları listesi oluşturduk.

Müzik dinlemenin fiziksel ve mental açıdan faydaları olduğunu bilim de doğruluyor. Müziğe hayatınızda daha çok yer vermek ve daha iyi hissetmek istiyorsanız müzik çalar uygulamalarını mutlaka indirmelisiniz. Hangi müzik uygulaması daha iyi karar vermekte güçlük çekiyorsanız, öne çıkan yönlerine değindiğimiz uygulamaları alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=emfpxD_Fsjc

Deezer

Deezer müzik çalar APK, 30.000’den fazla radyo kanalı ve 56 milyondan fazla lisanslı müzik parçası barındırıyor. Ücretsiz sürümünde reklamlar rahatsız etmiyor. Üstelik Flow özelliği, algoritması sayesinde kişisel zevklere göre şarkı öneriyor. Nitekim aylık 12 milyon aktif kullanıcı Deezer kullanarak çevrimdışı müzik dinlemenin ve çalma listesini arkadaşlarıyla paylaşabilmenin keyfini çıkarıyor.

Spotify

80 milyondan fazla abonenin en iyi müzik çalar programı olarak gördüğü Spotify, geniş müzik kütüphanesi ve podcast’lere sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Pazar lideri konumundaki Spotify, Chromecast desteği de sunuyor. Özellikle tablet sürümünde pek çok özellik bulunuyor.

Shazam 

Apple tarafından satın alınan Shazam, 100 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Shazam en iyi müzik algılayan uygulama olarak biliniyor. Arka planda çalan müzik uygulamaları arasında iyi bir seçenek olan Shazam, çalınan bir şarkının veya müziğin adını bulmayı sağlıyor.

Dub Müzik Çalar 

İnternetsiz müzik uygulamaları arasında bulunan Dub Müzik Çalar; klasik, hip-hop, rock ve diğerleri gibi 9 farklı tipte ekolayzır ayarına sahip olmasıyla diğer müzik çalar uygulamaları arasında farklılık gösteriyor. Hız kontrolü ve ses dengesi kontrolü sağlaması ve ana ekran ile kilit ekranı widget’ları sağlaması da Dub uygulamasını en iyi müzik çalar uygulamaları listesine yerleştiriyor.

AIMP

Sade ve düzenli arayüzü bulunan AIMP, çoğu dosya türünü destekliyor. Üstelik pek çok gelişmiş özellik sunuyor. Uyku zamanlayıcısı, oynatma hızı kontrolü, hoparlör kontrolü, ekolayzır gibi özellikleri dikkat çekiyor.

JetAudio HD

JetAudio HD, 20 bant ekolayzer ve 32 ekolayzer ön ayarıyla ses kalitesi en iyi müzik programı alternatifleri arasında öne çıkıyor. Tema özelleştirme ve çalma listesi wi-fi üzerinden paylaşma imkânı da tanıyor. Ses dosyalarını içe aktarma olanağı uygulamayı kullanışlı kılıyor.

Musicolet

Musicolet, Android için en iyi müzik çalar uygulamaları listelerinde kendine mutlaka yer buluyor. Kulaklıkla gelişmiş müzik kontrolü özelliği, 20’den fazla çalma kuyruğu ayarlama seçeneği, şarkı sözü desteği, etiket düzenleyici, uyku zamanlayıcısı, widget’lar sayesinde üst düzey deneyim sunuyor.

BlackPlayer

Çok sayıda tema seçeneği sunan BlackPlayer, piyasada mevcut olan hemen hemen tüm müzik formatlarını desteklemesi ve parazit azaltma özelliğiyle en iyi müzik çalar uygulamaları listemizde kendisine yer buluyor. BlackPlayer, bas güçlendirici seçeneği sunuyor. Uyku zamanlayıcısı ve çapraz geçiş gibi özellikleri de dikkat çekiyor.

iHeartRadio

En iyi müzik çalar uygulamaları arasında bulunan iHeartRadio, veri akışını destekleyen AM ve FM radyo istasyonlarını da içeriyor. Chromecast desteği, Android Wear desteği ve Android Auto desteği sunuyor. Mevsimlik radyo istasyonları, podcast’ler, talk radyo ve komedi şovları dinlemek isteyenler iHeartRadio radyo uygulamasını tercih ediyor.

Phonograph

Phonograph müzik çalar uygulaması; aralıksız oynatma, ekolayzır, FM desteği, etiket editörü ve uyku zamanlayıcı gibi özellikler barındırıyor. Kapsamlı özelleştirme için dahili tema motoru ve parçalar hakkında ek bilgi indirmek için Last.fm entegrasyonuyla dikkat çekiyor. Eklenti olmadan etkili görünüme sahip müzik çalar kullanma deneyimi sunuyor.

Başa dön tuşu