Fossil, 260 milyon dolara akıllı bileklik üreticisi Misfit’i satın aldı

Geçtiğimiz dönemlerde, giyilebilir teknoloji kapsamında yer alan akıllı saat ve bileklikleri Q serisi altında topladığını belirttiğimiz Fossil, giyilebilir teknoloji sektörüne dair çok önemli bir adım atarak akıllı bileklik üretimi gerçekleştiren Misfit’i satın aldı. 

İlgili Haber: Fossil, akıllı saat ve bileklikleri Q serisi altında sunuyor

Satın alma sonrasında akıllı bileklik teknolojileri konusunda Misfit’in teknolojilerini kullanacağını açıklayan Fossil, önümüzdeki yıldan itibaren bu alandaki çalışmalarını önemli bir oranda hızlandıracağını da bildirdi. Misfit, Swarovski başta olmak üzere Speedo ve alanında dev lider olan diğer birçok firmayla işbirliği gerçekleştirmiş ve çeşitli ortaklıklar yapmıştı. Henüz dört – beş yıllık bir şirket olmasına karşın akıllı bileklik konusunda çok önemli adımlar atmış olan Misfit, Fossil’in bünyesine dahil olmasıyla beraber, bu alanda çok daha geniş kitlelere açılmış olacak.

Keza akıllı bileklik konusunda Nike gibi dev isimlerin yer almasıyla ve çinli üreticilerin sürekli şekilde yeni ürünler çıkartıp fiyat kırmasıyla birlikte Misfit pazarda biraz sıkışmış durumdaydı. Fakat satın almayla beraber, yılda 50 milyon adetten daha fazla satış yaptığı belirtilen Fossil’in çatısı altına giren Misfit, önümüzdeki günlerde çok daha çeşitli modeller sunarak; pazarı şenlendirecek diyebiliriz. Satın almanın 260 milyon dolara tamamlanacağını da merak edenler için belirtelim.

Artık klasik yapıdaki saatlerin üretimini gerçekleştiren firmalar; önümüzdeki süreçte giyilebilir teknoloji kapsamındaki akıllı saat ve bilekliklerin çok önemli bir popülarite kazanacağını çok net bir şekilde görebiliyor ve doğal olarak bu alana yatırım yapıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu