Huawei, Türkiye Pazar Payını %21’e Çıkardı!

Akıllı telefon pazarında ortaya koyduğu ürünler ve yenilikçi pazarlama anlayışıyla adından sıkça söz ettiren HUAWEI’nin bu başarısı rakamlara da yansıdı. Huawei Türkiye, Ağustos 2017’de yüzde 3,2 seviyesinde olan pazar payını, Ağustos 2018 itibarıyla %21,3’e yükseltti.

Huawei Türkiye, akıllı telefon pazarındaki yükselişini Türkiye özelinde de sürdürüyor. Uluslararası analiz kuruluşu GfK’nın verilerine göre Çinli teknoloji şirketi, bir yıldan kısa bir süre içinde akıllı telefon segmentindeki pazar payını önemli ölçüde artırdı. Ağustos 2017’de %3,2 olarak açıklanan Huawei Türkiye akıllı telefon kategorisi pazar payı, Ağustos 2018’de yüzde 21,3 seviyesine yükseldi.

Seth Wang
Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Türkiye Genel Müdürü Seth Wang

Türkiye pazarına yatırım sürecek

Huawei Türkiye Tüketici Ürünleri İş Birimi Ülke Müdürü Seth Wang, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. “Türkiye’de akıllı telefon pazarında farklı dinamiklerin de etkisiyle önemli bir rekabet ortamı söz konusu. Ülkenin genç nüfusu, güncel teknolojiyi ve bu alandaki ürünleri yakından takip ediyor.” dedi.

Türkiye sürükleyici bir pazar

Özellikle fotoğraf alanında son dönemde HUAWEI’nin yarattığı fark ve bununla beraber ortaya koydukları stil sahibi, güçlü, hızlı, akılcı ürünler, tüketicinin de dikkatini her gün daha fazla çektiğini söyleyen Wang, sözlerine şöyle devam etti:

Gerçekleştirdiğimiz global iş birlikleri ile birlikte, yapay zeka gibi katma değerli özellikler de yine bu başarıda pay sahibi olduğunu düşündüğümüz diğer unsurlar. Aynı zamanda iletişim teknolojilerinde de küresel bir lider olan Huawei’nin akıllı telefonlarına da yansıyan bu teknolojisi hem Türkiye’de hem de dünya genelinde bu yükselişin sürmesinin bir diğer itici gücü olacaktır. Huawei olarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak ve gerçek ihtiyaçlarına odaklanan, şık ve akılcı ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı