Instagram’a yeni özellik geldi

DUVAR – Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, markaların bu anlamda en çok başvurduğu mecralardan biri oluyor.

Instagram, bu doğrultuda kurumsal şirketler ve bireysel müşterilerinin isteklerine yönelik olarak daha verimli bir uygulama deneyimi için yeni bir güncelleme yayınladı.

Ubergizmo’da yer alan habere göre Instagram’ın Ağustos ayında Instagram, kullanıcıların kendilerine gelen mesajları taslak olarak kaydetmelerini sağlayan “Save Draft” özelliğini duyurmuştu.

Kullanıcıların taslak olarak kaydettikleri içeriği geri getirebilmelerini sağlayan özellik, yayınlanan yeni güncelleme ile tüm kullanıcılara sunuluyor.

KULLANIMI DA KOLAYLAŞIYOR

Kullanıcıların yeni bir içerik oluşturmalarının ardından, içeriği yayımlamayıp “Back (Geri)” tuşuna basarak uygulama tarafından sağlanan otomatik kayıt özelliğine sahip oluyorlar.

draft

Taslak olarak kaydettikleri içeriğe ulaşmak isteyen kullanıcılar, “Library (Kütüphane)” bölümünden kaydedilen içeriğe ulaşabiliyorlar.

İçerikler yalnızca filtreye sahip olması, bir başlık/kişi/konum ya da kullanıcı etiketine sahip olması halinde taslak olarak kaydedilebilecekler.

Kullanıcılar ayrıca değişiklik yaptıkları fotoğraf-videoları yayınlamamaları halinde taslak olarak kaydedebilecek, daha sonraki bir süreçte kayıtlı şekliyle içeriği yayınlayabilecekler.

Haberin kaynağı

Başa dön tuşu