Kulaklıkta kablodan kurtulun: Goldmaster HP-199 BT

Akıllı telefonların yaygınlaşması, kulaklık pazarında da büyük bir hareketliliği doğurdu. Her zaman her yerde müzik dinlemek isteyenler için dertlerinden biri, her yere takılan ve dolanan kablo. Yeni nesil Bluetooth kulaklıklar bu sorunu ortadan kaldırıyor. Goldmaster HP-199 BT, fiyat performans dengesinde oldukça başarılı bir ürün olarak dikkatimizi çekti.

Özellikle akıllı telefon kullanıcılarını hedef alan bu kulaklık, müzik dinlemenin yanı sıra telefonla konuşma desteği de sunuyor. Kulaklıkta bulunan dahili mikrofonla konuşmanızı yaptıktan sonra müziği kaldığınız yerden dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Bluetooth 3.0 desteğine sahip olan GoldMaster HP-199 BT, cep telefonuyla kolaylıkla senkronize oluyor. Boş haldeyken 3 saat boyunca elektriğe bağlı kaldığında tamamen şarj olabilen kulaklığı 10-11 saat boyunca kesintisiz olarak kullanmak mümkün oluyor. Bekleme süresi ise 250 saat.

Piyasada bulunan diğer Bluetooth kulaklıklardan üstün yanı ise, microSD kart desteğinin bulunması. 16 GB’a kadar kartlarınızı kulaklığa takarak, yalnızca cep telefonunuzda, MP3 çalarınızda veya internette bulunan şarkıları dinlemekle kalmayıp, kulaklığınızı bir MP3 çalara dönüştürebileceksiniz.

Piyasada siyah ve kırmızı olmak üzere iki rengi yaygın olarak bulunuyor. Kulaklık kısmının katlanabilir olması sayesinde, birini kullanmazsanız başınızın arka kısmına doğru koyabilirsiniz. Tek kulaklıkla müzik dinlemek veya telefon görüşmesi yapmak için ideal bir tasarım detayı bu. Kulaklığın üzerinde bulunan komuş düğmeleri ile telefon çağrılarını cevaplayabilir, sesi açıp kısabilir, şarkıları ileri veya geri sarabilirsiniz.

Kulaklıkta benim aradığım temel özelliklerden biri, ses izolasyonu. Bu modelin yalıtımını beğendim. Bu sayede hem yüksek müzik dinlerken bile diğer insanları rahatsız etmiyorum, hem de dış ortam seslerini duymamış oluyorum. Uygun fiyatlı kablosuz kulaklık almak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Başa dön tuşu