Tarayıcı ve fare bir arada: IRIScan Mouse

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların en önemli yardımcılarından biri olan fareler, teknoloji sürekli olarak gelişiyor. Bu yazımızda incelediğimiz IRIScan Mouse, tarama fonksiyonuyla bir farenin ötesine geçmeyi başarıyor.

Farede benim ilk aradığım özellik konfor. Ergonomik olması, uzun çalışmalarda bile elde bir rahatsızlık oluşmasını engelliyor. IRIScan, fonksiyonel bir fare olmasına rağmen konfor konusunda da sınıfı geçiyor. A3 boyutunda ve 300 dpi çözünürlükte tarama işlemi yapabilen bu ürünü dilediğiniz yere götürüp kullanabilirsiniz. Bu yanıyla da standart tarayıcılardan ayrılıyor.

IRIScan Mouse 1

Öncelikle kutudan çıkan yazılımı bilgisayarınıza kurmalısınız. Bu yazılım sayesinde tarama işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Tarama işlemini başlatmak için farenin yan kısmındaki “Scan” düğmesine basmanız gerekiyor. Sonrasında da fareyi taramak istediğiniz belgenin üzerinde kaydırmalısınız. Tarama işlemini yaparken, farenizi anlık olarak taradığınız kısmı yazılımda gösteriyor. Daha sonra işinize yarayacak kısımları kesip kullanabileceksiniz. Tarama yaparken, belgenin düz bir zemin üzerinde bulunuyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Tarama konusunda format zengini diyebiliriz bu fare için. PDF, JPG, TIFF, BMP, PNG, XLS ve DOC formatlarında dosyalar kaydedebilirsiniz.

Tarama işlevini kaliteli biçimde yerine getirirken, asli görevini de unutmuyor IRIScan Mouse. Bir fareden beklenti konforla birlikte temel işlevini hatasız yerine getirmesidir. Bu farenin sahip olduğu 1200 dpi çözünürlüklü lazer algılayıcı, keskin işlemler yapmaya imkan tanıyor. USB üzerinden bilgisayara bağlanan fare, aradığı dosyaları hızlı bir şekilde paylaşabilmenize olanak tanıması. Yazılım içinde bulunan menüyü kullanarak taradığınız belge veya görüntüyü istediğiniz formatta paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım derken, e-posta veya sosyal ağları kast ediyorum. Yazılım ayrıca Evernote ve Google Translate ile de bütünleşik çalışabiliyor.

Yazılımın Türkçe desteğine sahip olması ve Türkçe metinleri hatasız taraması da artı bir avantaj olarak not düşülmeli.

Başa dön tuşu