HABERManşetMikro Mobilite

Martı, New York’ta halka açılmaya hazırlanıyor

E-moped, e-bisiklet ve e-skuter ile 7 milyondan fazla kullanıcıya 50 bin araçlık bir filoyla hizmet veren e-Mobilite şirketi Martı, ABD merkezli Birleşme Amaçlı Ortaklık Şirketi (SPAC) Galata Acquisition Corp. üzerinden New York’ta halka açılmaya hazırlanıyor.

Elektrikli scooter paylaşım uygulaması Martı’nın, ABD merkezli Birleşme Amaçlı Ortaklık Şirketi (SPAC) Galata Acquisition Corp. üzerinden New York’ta halka açılmaya hazırlandığı öğrenildi.

Resmi adı Martı İleri Teknoloji A.Ş. olan ve Türk girişimci Oğuz Alper Öktem tarafından 2018 yılında kurulan Martı’nın hissedarlarının, geçen yıl New York Borsasında 125 milyon dolarlık halka arzla işlem görmeye başlayan söz konusu SPAC ile birleşeceği konuşuluyor.

Halka arz 2022’de gerçekleşebilir

Türkiye’nin geniş kapsamlı mobilite platformu Martı’nın New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ne zaman halka açılacağı bilinmezken kaynaklar, anlaşmanın bu yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini belirtti. Martı’nın New York borsasında halka arz edilmesine aracı olacak SPAC Galata Acquisition Corp., geçtiğimiz yıl 125 milyon dolarlık halka arzla işlem görmeye başlamıştı.

Martı’nın halka arz edilmeye hazırlandığı New York Menkul Kıymetler Borsası, günümüzde havacılık devi Boeing, e-ticaret devi Alibaba, Amerikan yayın devi AMC Entertainment, Walt Disney ve Ford gibi pek çok dev isme yer veriyor.

Başa dön tuşu