Modüler akıllı telefon ailesine yeni üye: Shift5+

Akıllı telefon furyasının en gözde özelliği olan “modülerlik”, yeni modellerle birlikte çeşitlenmeye devam ediyor.

Google’ın ve diğer birçok şirketin üzerinde çalıştığı modüler akıllı telefon projesi, yavaş yavaş hayata geçmeye başlıyor. Son birkaç yıl içerisinde önemli bir ivme kazanan ve sürekli olarak farklı birçok şirketin projeye dahil olmasıyla üretimi gerçekleştirilen ve yeni modellerle birlikte çeşitlilik kazanan bu telefonlara bir yenisi daha eklendi.

İlgili Haber: Google’ın yapboz telefonu: Project Ara

Shift5+ olarak adlandırılan yeni modüler akıllı telefonda varsayılan olarak Qualcomm’un işlemcisi yer alıyor ve üründe 5 inç boyutunda IPS yapıda bir ekran bulunuyor. 2 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 13 MP arka ve 5 MP’lik ön kamera da diğer ayrıntılar arasında. Ek olarak da 3000 mAh kapasitesinde bir batarya sunuluyor. Ancak, ürünün en dikkat çekici ayrıntısı elbette modüler yapıda olması. Bu sayede Project Ara’da olduğu şekilde hoparlör, ekran, batarya, RAM gibi bileşenlerin sökülüp takılmasını ve değiştirilmesini sağlıyor.

Project Ara ve Puzzlephone gibi modellerle rekabet etmesi beklenen Shift5+’ın en önemli özelliklerinden birisi ise hem Android hem de Windows 10 sürümlerinin sunuluyor olması. Gelecek yılın üçüncü çeyreğinde 399 euro fiyatlandırmayla satışa çıkacağı belirtilen modüler akıllı telefonun farklı renk seçenekleri de mevcut.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu