Oculus Rift son kullanıcılar için satışa çıkıyor

Facebook’un satın aldığı sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift 2016 başında artık oyun severler için satışa çıkacak.

Çok sayıda oyundan destek alan ve sonunda da Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alınan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift, piyasadaki diğer üreticilerin de sanal gerçeklik konusuna odaklanmasına neden olmuştu.  Oyuncuların göz ve kulaklarını kapatarak dışarısıyla bağlantısını keserken, oyuncuyu oynadığı oyunun sanal dünyası içine alan ve ön incelemelerinden büyük beğeni toplayan Oculus Rift bugüne kadar, geliştirici sürümüyle piyasadaydı.

Oyun ve uygulama geliştiricileri satın aldıkları gözlüğü, Oculus için yeni oyunlar ve uygulamalar geliştirmek için kullanıyordu. Facebook yeni yaptığı açıklamayla, Oculus Rift’in 2016 başında artık final sürmüyle son kullanıcılara ulaşacağının altını çizdi.

Final sürümünde cihazda nasıl değişiklikler olacağı, tasarımında ve donanımında geliştirmeler olup olmayacağı henüz bilinmiyor ancak HTC’nin Valve/Steam ile ortak ürettiği sanal gerçeklik gözlüğünün 2015 sonunda, Oculus’tan önce piyasaya çıkması bekleniyor. İki firmanın ardından Sony’nin de PS4 için kendi gözlüğünü piyasaya süreceği tahmine ediliyor. Öyle görünüyor ki, 2016 sanal gerçeklik gözlükleri arasındaki sert rekabete şahit olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı