Optik zoom yeteneği ile devleşen Nikon P900

Nikon’un yüksek optik zoom yeteneği ile beğeni toplayan modeli P900, fotoğraf safarilerinin vazgeçilmez makinesi haline dönüşebilir.

35mm’lik 24-2000mm lens eşdeğerinde 83X optik zoom yeteneğine sahip olan Nikon P900, insan gözünün görmeye gücünün yetmediği detayları yakalamaya yardımcı oluyor. Örneğin, Nikon p900 ile ayın fotoğrafını çektiğinizde, çıplak gözle görmenizin mümkün olmadığı detayları fotoğraflayabildiğinizi fark edeceksiniz.

Büyük zoomun elbette yan etkileri de bulunuyor. Kameranın sarsıntıya karşı daha hassas olması ve bazı noktalarda bulanık görüntülerin oluşması, fotoğrafçının dikkatli olmasın gereken detayların başında geliyor. Nikon yine de bu sorunlara karşı Dual Detect Optical VR isimli bir teknoloji geliştirmiş. Yani kamerayla tek başınıza savaşmanız gerekmiyor.

Cihazda, 1/2.3 inç, 16 milyon piksellik sensör bulunuyor. Bu aslında kompakt kameralarda bulunan bir oran ama şaşırmamak lazım çünkü P900 da değiştirilemeyen sabit lensi ile kompakt kamera sınıfına giriyor. Yine de sabit lens ifadesi sizi şaşırmasın son derece yüksek zoom değerine sahip kameranın lensi oldukça yüksek kapasiteli bir lens. Özellikle kameranın lensi zoom yapmak için büyüdüğünde, kameranın boyutlarının son derece büyüdüğüne de şahit olabilirsiniz. Dolayısıyla “kompakt” sıfatı sizi yanıltmasın. P900 çok büyük, hacimli ve ağır bir kamera.

Full HD (1080p) video çekme yeteneğine de sahip olan kameranın LCD ekranı ise yerinden çıkıp ön tarafa dönebiliyor. Böylece kullanıcı kendini de rahatlıkla fotğraflayabiliyor veya video kaydedebiliyor. Anack LCD ekranın dokunmatik olmadığını da vurgulayalım. Nikon bu sayede, dokunmatik ekrana yapacağı maliyet harcamasını, kameranın yeteneklerine yönelterek, hem kompakt, hem uygun fiyatlı hem de yetenekli bir kamera ortaya çıkarmayı başarmış.

Kameranın yurt dışı satış fiyatı 600 dolar seviyesinde.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı