PlayStation için bir ilk: Su Soğutmalı PlayStation 5

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 bir YouTuber tarafından değiştirildi ve dünyanın ilk su soğutma sistemine sahip PlayStation 5’i oluştu.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, piyasaya sunulduğu günden beri büyük ilgi görüyor. Oyun konsolu özel oyunlarla oyun tutkunlarının gündeminde kalmaya devam ediyor.

Sony güçlü bir soğutma sistemi kullanıyor. Bununla birlikte konsol zaman zaman çok ısınıyor. Modding Cafe isimli Youtube kanalı oyun konsolunu su soğutmalı hale getirdi. Kanal özel bir çalışmaya imza attı ve konsolu ilgi çekici bir tasarıma dönüştü.

YouTuber bu soğutma sistemi için hazırladığı planı satmayı planlıyor.  Daha iyi soğutma performansı için sıvı metal de kullanıyor. Fanlı soğutma ile sıcak ortamlarda soğutma performansı düşüyor. Su soğutmada ısı sorunu ortadan kalkarken performans sürekli yüksek kalıyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 desteği yakında

PlayStation 5 M.2 yuvası taşıyor. Bu yuva aktif edilecek. Sony, bunu bir yazılım güncellemesiyle gerçekleştirecek. Bu sayede kişiler standart M.2 SSD’ler ile konsolun depolama alanını artırabilecek. Bu güncelleme sayesinde konsolun fan hızının da artması bekleniyor.

PUBG MOBILE, dev güncellemeyle birlikte 2. yıldönümü etkinliği “2Gether We Play”i duyurdu

Başa dön tuşu