Asus’tan mini oyun PC’si: ROG G6

Steam’in yeni hamlesi sayesinde, yeni nesil oyun PC’leri yakında küçük oyun konsolları gibi salonlarımıza girecek. Asus’un yeni mini PC’si ROG G6 da bu akımın öncüsü sayılabilecek güçlü bir salon/oyun PC’si olarak salonlardaki dev ekran TV’leri ele geçirmeye hazırlanıyor.

Intel Core i5 ‘Broadwell’ işlemcisi, 8 GB hafıza ve  Nvidia GeForce GTX 960M harici ekran kartına sahip olarak piyasaya çıkan yeni oyun canavarı bu sayede pahalı monitörlere ihtiyaç duymadan evinizdeki büyük ekran TV’leri bir oyun merkezine çevirebilecek.

Asus’un bu sürpriz hamlesi aslında çok da sürpriz değil zira ünlü oyun dağıtımcısı Valve’ın Steam markası ile Steam Machines isimli, PC tabanlı oyun konsolları hazırladığını ve bu yıl içinde konsolların salonlara ulaşacağını biliyoruz. Oyun severlerin tercih ettiği önemli bir PC üreticisi olan Asus’un da PC oyunculuğunun yeniden yükselişe geçeceği bu dönemde, kendi salon/oyun PC’leriyle varlığını hissettirmek istediği anlaşılıyor.

Asus’un yeni oyun PC’si henüz piyasaya çıkmadığı için hakkında daha fazla detay bulunmuyor ancak piyasaya çıktığında büyük ilgi göreceğini tahmin etmek zor değil. Oyun laptoplarının veya dev kasalı masaüstü oyun PC’lerinin 5 bin dolar fiyat düzeyine çıkabildiği bir pazarda, minik, kompakt ve nispeten ekonomik fiyata sahip bir mini oyun PC’sinin büyük ilgi görmesi sürpriz olmayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı