Samsung, giriş – orta seviye telefonlarda da parmak izi okuyucu sunacak

Samsung, gelecek seneden itibaren giriş ve orta seviyede konumlandıracağı akıllı telefonlarda da parmak izi sensörüne yer verecek.

Son çıkan üst seviye akıllı telefonlarda sıkça karşılaşmaya başladığımız parmak izi okuyucular, önümüzdeki süreçte standart hale geleceğe benziyor. Yani artık birçok modelde sunulmaya başlanan parmak izi okuyucu sistemini az önce de belirttiğimiz şekilde üst seviye ya da orta  – üst segmentte yer alan akıllı telefonlarda bulunuyor olsalar da ilerleyen süreçte artık giriş seviyesi modellerde dahi parmak izi okuyucu sistemiyle karşılaşacağız diyebiliriz.

Üst düzey güvenlik sunan parmak izi sistemini Samsung da önümüzdeki süreçte giriş ve orta seviye modellerine entegre edeceğini açıkladı. Bu konuda elbette firmanın öncelikle yapması gereken şey parmak izi sensörünün fiyatını uygun bir seviyeye getirmek. Bu sayede giriş ve orta seviyedeki ekonomik modellerde bu sistemi kullanmaya başlayabilir. Ortaya çıkan bilgilere göre, gelecek seneden itibaren firmanın satışa çıkartacağı giriş seviyesi modellerde parmak izi okuyucu sistemiyle karşılaşacağız. Ayrıca bu sistemle beraber Samsung’un kendi mobil ödeme sistemi Samsung Pay de aktif olmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı