Snapchat, Facebook profilini kapattı

Facebook ile Snapchat arasındaki gerilim büyüyor. Sahibini olduğu Instagram’a eklediği Hikayeler özelliğiyle Snapchat’ten rol çalan Facebook, agresif tutumunun karşılığı olarak Snapchat’ten simgesel bir tepki aldı. Snapchat, Facebook hesabını sildi.

Sosyal medya devleri arasındaki gerilim giderek yükseliyor. Facebook, satın alamayınca Snapchat’in sunduğu özellikleri Instagram’a eklemiş ve rekabeti daha sert bir bölgeye çekmişti. Güncel tepki ise Snapchat’ten geldi. Şirket, herhangi bir açıklama yapmaksızın Facebook sayfasını bu gece kapattı.

Facebook’un 2013’te 4 milyar dolara yakın teklifle gittiği ve sonrasında da defalarca satınalma girişiminde bulunduğu Snapchat ile Facebook arasındaki bu gerilimin bir parçası olarak yorumlanan bu tepki, suların bir süre daha durulmayacağına işaret sayılabilir.

snapchatFacebook’un tacizi sürüyor

Snapchat’in en özgün özelliği olan “Hikayeler”i neredeyse bire bir alan ve sonrasında bir diğer özellik olan filtreyi de Instagram’a ekleyen Facebook’un agresif tutumuna karşı Snapchat’in eli kolu bağlı. Facebook sayfasını kapatmasını kurumsal bir tavır olarak mı yoksa kaybediyor oluşunun tezahürü olarak mı yorumlamak gerekir bilemiyoruz.

Toplamda 6,5 milyon kişinin takip ettiği Snapchat Facebook hesabı, uzun süredir güncellenmiyordu. Snapchat’in Twitter hesabını ise 1,5 milyon kişi takip ediyor ve şirket Twitter’ı aktif biçimde kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı