Telefona Erişen USB bellek: SanDisk Connect

USB parmak bellekler veri taşımak, yedeklemek ve saklamak konusunda son derece yararlı ürünler ancak akıllı telefonunuzdaki, özellikle de iPhone’unuzdaki verileri de USB belleğinize yüklemek istediğinizde kablosuz bağlantıya sahip bir cihaz çok faydalı olacaktır.

Sandisk’in Connect isimli yeni USB parmak bellek modeli standart bir USB belleğin aksine, kendi kablosuz ağına sahip olarak kullanıcılarına kablosuz veri aktarımı imkânı tanıyor.

SanDisk Connect-2

Kullanıcılar, iPhone, iPad veya diğer mobil cihazlarını Sandisk Connect’in kablosuz ağına bağladıktan sonra cihaz içindeki dosyaları kablosuz olarak Connect’e aktarabiliyor veya Connect’teki dosyaları alabiliyor.

Elbette kablosuz ağa sahip bir USB belleğin diğer avantajı da, Windows, Linux veya Mac formatlarına sahip PC’lere de dosya aktarımını sorunsuzca sağlayabilmesi.

Cihazı, bilgisayardaki USB portu üzerinden veya kendi özel şarj cihazından şarj edebiliyorsunuz. Connect’in Wi-Fi özelliğini kullanabilmeniz için şarjının yeterli olması gerekiyor. Aksi halde kablosuz ağı çalıştırmak mümkün olmuyor. Ancak şarjı olmasa da cihazı bir bilgisayara takarak Wi-Fi özelliğini açabilir, ardından akıllı telefonunuzu Connect’e bağlayarak mobil cihazınız ve bilgisayarınız arasında kablosuz veri alışveriş sağlayabilirsiniz.

SanDisk Connect-3

Bilgisayarınızı kablosuz olarak Connect’e bağlamak istediğinizde, cihazın önceden tanımlanmış ağ adını seçerek bağlanabiliyorsunuz ve sonrasında dosya alışverişini Web tarayıcı üzerinden yapıyorsunuz. Eğer mobil cihaz (Telefon/tablet) kullanıyorsanız, Connect’e bağlanmak için Sandisk’in özel mobil uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekecek.

Web tarayıcı üzerinden bağlanırken cihazın IP adresini bulmak zorundasınız. Bunun için de Wi-Fi adaptörün özelliklerini incelemeniz yardımcı olacaktır.

Mobil uygulamadan bağlanmak ise çok daha kolay ve mobil uygulama üzerinden Connect’in ayarlarını değiştirebilir, şifresini, ağ adını kendinize göre belirleyebilirsiniz.

 

[wonderplugin_carousel id=”121″]
Başa dön tuşu