EVDE TEKNOLOJİHABERTELEVİZYON

Televizyonda yeni dönem: Sony BRAVIA 4K HDR

Sony BRAVIA 4K HDR televizyonlar Türkiye’de satışa sunuldu. 7 Haziran Salı günü gerçekleşen basın toplantısında tanıtılan Sony BRAVIA 4K HDR televizyonların en büyük ayırt edici özellikleri, daha fazla kontrast ve daha geniş renk aralığı ile sunulan görüntü kalitesi, ince tasarım ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi olarak öne çıkıyor.

Sony_BRAVIA_4K_HDR_TV_4

Televizyonda yeni bir dönemi müjdeleyen HDR, Yüksek Dinamik Aralık anlamına geliyor ve bu teknoloji daha fazla parlaklık bilgisi taşıyan yeni bir video sinyal standardı ile gerçeğe çok daha yakın bir izleme keyfi sunuyor.

Üst düzey görüntü kalitesiyle göz ziyafeti sunan yenilikçi HDR özelliklerinin yanında, 3.840 x 2.160 4K Ultra HD çözünürlük sunan ekranlarıyla bu ürünler, aynı zamanda kırmızı, yeşil ve açık mavinin tonlarını doğru şekilde yeniden üretmek için TRILUMINOS Ekran teknolojisine sahip. Bu teknolojiyle renkler şimdiye kadar televizyonlarda sunulan en geniş renk aralığında hayat bulurken dinamik renk düzeltme işlemi de renklerin her seferinde mümkün olduğunca tutarlı ve doğru olmasını güvence altına alıyor. Sony BRAVIA 4K HDR televizyonların sunduğu teknolojilerden bir diğeri de “slim backlight drive” teknolojiyle elde edilen, ince tasarımlarda bölgesel olarak yapılabilen aydınlatma özelliği. Böylece, televizyonun inceliğinden ödün vermeden net görüntüler sağlanabiliyor. Ayrıca kontrast iyileştirme teknolojisi olan X-tended Dynamic Range PRO ile elde edilen daha parlak vurgular, daha derin siyahlar ve daha doğal tonlamalar, her sahneyi gerçeğe daha da yakın bir hale getiriyor.

Sony_BRAVIA_4K_HDR_TV_5

Ekran büyüklükleri 55 ile 85 inç arasında değişen yeni 4K HDR modeller, Sony’nin 4K PROCESSOR X1 çip teknolojisinin yardımıyla gelişmiş kontrast, netlik ve renk gamı sunuyor. Sony’nin X1 çip teknolojisi, en iyi HDR deneyimi için halihazırdaki yayınları ve filmleri yükselten, daha kaliteli hale getiren bir algoritma kullanıyor. Bu da, BRAVIA 4K HDR’yi diğer televizyonlardan ayıran en önemli özellik olarak kendini gösteriyor. İnce ve çerçevesiz tasarımıyla dikkat çeken Sony BRAVIA 4K HDR televizyonlar daha rahat ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi yaşatmak üzere Android TV özelliğiyle kolay kullanım kolaylığı sunuyor. Diğer yandan televizyonlar, akıllı kablo yönetimi sayesinde tüm kabloları mümkün olduğu kadar gizleyebiliyor.

Tasarım Akıllı Özelliklerle Birleşiyor

Sony BRAVIA 4K HDR televizyonlar, Google’ın en son Android TV işletim sistemini destekleyerek gerçek zamanlı video akışını kolaylaştırıyor, oyun cihazı işlevi görüyor ve Google Cast ve Voice Search gibi gelişmiş özellikler de sağlıyor. Google Cast, kullanıcıların mobil cihazlarından içerik yansıtmasına imkân vererek hiç yüksek bağlanabilirlik sağlıyor. Ayrıca, mikrofonlu uzaktan kumanda üzerinde Sesli Arama yapmak da mümkün. Google Play’e erişim sayesinde, kullanıcılar televizyonlarından akıllı telefon veya tablet üzerinde yapmayı sevdikleri her şeyin keyfini televizyonları üzerinde de sürebiliyorlar

Başa dön tuşu