Twitter, reklam politikasını genişletiyor

DUVAR – Twitter, mobil reklam ekonomisinin en kazançlı isimlerinden biri olarak betimleniyor. Servis, piyasada rekabet içerisinde olduğu sosyal medya ağlarından farklı olduğu bu özelliğini geliştirmeyi planlıyor.

Twitter; reklam verenlerin üçüncü parti uygulamalarla oluşturulacak ortaklık ağıyla site bünyesindeki reklam kampanyalarını artırmalarına odaklanacak. Twitter’ın reklam verenlerin reklam kampanyalarını arttırmalarına yönelik çözümü, site bünyesindeki yerli reklamların artış göstermesine olanak tanıyacak.

Twitter’ın mobil uygulaması üzerinde artış gösterecek reklamlar, site üzerinden yayınlanan canlı yayınlarda da yer alacak. Kullanıcıların daha fazla reklamlarla muhatap olması ile sonuçlanacak bu çözümün, kurumsal şirketlerle Twitter arasındaki ilişkileri geliştirmesi beklenecek.

Twitter, söz konusu reklamların kullanıcıların uygulama deneyimlerine herhangi olumsuz bir etki yapmayacağını belirtiyor. Son dönem bazında; Facebook, Instagram, Snapchat gibi uygulamalar arasındaki rekabette geride kalmaya başlayan Twitter’ın son çözümünün şirkete oldukça büyük bir katkı yapacağı ifade ediliyor.

Haberin kaynağı

Başa dön tuşu
Kapalı