Uygun Fiyata Android Tablet: Dell Venue 7

400 TL altında bütçeye sahip olan kullanıcılar tablet almak istediğinde Android işletim sistemli ve duyulmamış markalara ait çok sayıda seçenekle karşılaşıyor. Fakat bence biraz daha fazla parayı gözden çıkararak, kaliteli markaların ürettiği seçeneklere yönelmek daha mantıklı. Güzel bir denge oturtan 7 inç tabletler arasında Dell Venue 7 parıldıyor!

Dell Venue 7-2ABD’de etkili olan Amazon Kindle Fire HD 7, Barnes&Noble Nook HD ve elbette Google Nexus 7’nin karşısına rakip olarak çıkan Dell Venue 7, ülkemizde de uygun fiyatlı tabletlere rakip olarak satışa sunuluyor. Android işletim sisteminin yapısına alışanlar Dell Venue 7’yi beğenecekler. Asus MeMO Pad HD 7 ile sıkı bir rekabete gireceği ortada.

Dell Venue 7’nin tasarımı son derece sade ve elbette üst model Venue 8’den daha ufak. 193 x 118 x 9,6 mm boyutlu bu model 234 gram geliyor. Sağlam malzeme içeren gövdede microSD kart yuvası ve buna özel gizleme kapağı bulunuyor. Arkada yer alan hoparlörün ses çıkışı şaşırtıcı derecede güçlü. 7 inç 1280 x 800 piksel ekranın IPS panel içermesi netliği ve görüş açılarını arttırıyor. Öndeki VGA kamera görüntülü sohbetler için yeterli. Tablette çift bant 802.11b/g/n Wi-Fi, GPS uydu alıcı, Bluetooth 4.0 gibi standart bağlantı seçenekleri var ama NFC özelliği yok.

Dell Venue 7-3
Vaat ettiği performansın hakkını veriyor

4100 mAh kapasiteli pil için çok büyük demek de mümkün değil çok küçük demek de. Denemelerim sırasında yaklaşık 8 saat dayanabildi. 1,6 GHz çift çekirdekli Intel Atom Z2560 işlemci bazılarına şaşırtıcı gelebilir. 16 GB depolama alanı ve 2 GB RAM belleğe sahip olan Dell Venue 7, içerdiği Android 4.2.2 sürümünü akıcı biçimde çalıştırmayı başarıyor. İşletim sistemi değiştirilmemiş ama bazı ek yazılımlar kaldırılamayacak biçimde yüklenmiş. Chrome web tarayıcıyla gezinirken ya da Asphalt 8 gibi oyunları oynarken takılma yaşamadım. Videoları izlerken de sıkıntı yaşamadım ama maalesef HDMI, Slimport ya da MHL üzerinden görüntü çıkışı sunamıyor. Arkadaki 3,2 MP kameradan fazla beklentiniz olmasın. 720p HD video çekebiliyor olsa da 15 fps olduğundan görüntü akıcı olmuyor. Zaten bu fiyattaki bir üründen daha fazlasını beklemek doğru olmaz.

 

[wonderplugin_carousel id=”139″]
Başa dön tuşu