Vodafone İngiltere’ye siber saldırı: 2000 müşterinin bilgileri çalındı

Sosyal mecralara olduğu gibi operatörlere de kullanıcı verilerini ele geçirmek adına çeşitli saldırılar düzenleniyor. Son olarak Newbury merkezli İngiliz şirketi Vodafone’a, büyük bir saldırı gerçekleştirildi ve toplamda 2000 kullanıcının bilgileri çalındı. 

Eylül ayı içerisinde iki kez siber korsanlar tarafından saldırıya uğradığını açıklayan Vodafone İngiltere, 2000 müşterinin verilerinin ele geçirildiğini belirtti. Hangi müşterilerin bilgilerinin çalındığı belli ve bununla alakalı olarak çalışmalar Vodafone tarafından sürdürülüyor. Yani 2000 müşteri aranarak, konuyla alakalı bilgi verildi ve gerekenler her şey yapıldı. Müşteri portalına ait olduğu belirtilen e-posta ve şifrelerin çalındığını belirten Vodafone İngiltere; müşterilerin adres / telefon bilgilerine ek olarak kredi kartı verilerine de erişilebilmiş olabileceğini vurguluyor.

Global pazarda toplamda 450 milyon müşterisi bulunan Vodafone, bir süre önce de 20.000 kullanıcısının çeşitli bilgilerinin istenmeyen kişiler tarafından çalındığını ifade etmişti.

Bu durum, ülkemizdeki Vodafone kullanıcıları için şu an herhangi bir problem teşkil etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı