Windows’un Başlat menüsünde önerilen uygulamalar görünecek

Microsoft, Windows 10’da Başlat menüsünde önerilen uygulamaları gösterecek. Microsoft böylelikle uygulama mağazasını aktif tutmayı planlıyor.

Uygulama mağazasıyla beklediği başarıyı yakalayamayan Microsoft, Windows Phone ile beraber uygulama mağazasını Windows 8 ve Windows 10 kullanan tüm cihazlarla sunmaya devam ediyor. Özellikle masaüstü ve tablet cihazlarında mağazanın ilgi görmemesi üzerine Microsoft mağazadaki uygulamaları daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyor. Geniş bir kitleye ulaştırmak için çözümü Windows, Başlat menüsüne önerilen uygulamaları eklemekte bulmuş. Yeni beta sürümünde ortaya çıkan ‘Öne Çıkan Uygulamalar’ kısmı artık başlat menüsünde karşımıza çıkacak. Burada çıkacak uygulamalar Microsoft’un değil, diğer geliştiricilerin uygulamaları olacak.

start_menu_sugested_app-600x443

Bazı yayıncılar tarafından bu haber Microsoft’un önerilen uygulamalar yerine Windows’un Başlat menüsüne ücretli reklam getireceği şeklinde yayınlandı. Ancak bu yöndeki haberler sizi yanıltmasın, önerilen uygulamaları yayınlamak için Microsoft karşılığında belli bir ücret talep etmeyecek, size uygun ve kullanıcıların sevdiği uygulamaları burada listeleyecek.

Eğer öne çıkarılan uygulamalar sizi rahatsız ederse Microsoft zorunlu olarak bu uygulamaları size göstermeyecek. Kolaylıkla sağ tıkla bir daha öne çıkan uygulamaları görmek istemediğinize yönelik seçeneği seçerek Windows’un bu özelliğini kapatabileceksiniz. Ancak Windows bu özelliği varsayılan olarak aktif sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı