Yeni bir Ultrabook: Lenovo ThinkPad X250

İş dünyasındaki güçlü ama hafif laptop ihtiyacına Lenovo’dan ThinkPad X250 cevabı geldi.

Çinli Lenovo, IBM’den devraldığı ThinkPad mirasını devam ettiriyor. ThinkPad’ın son üyesi ThinkPad X250, hem hafif, hem de güçlü bir Ultrabook olarak ortaya çıktı.

12.5 inç boyutlarındaki ve 1.2 kg ağırlığındaki ThinkPad X250  Intel Core i3, i5 ve i7 işlemcilere sahip. Ultrabook’un 256 GB SSD diski de bulunuyor. Cihazda askeri standartlar geçerli. Yani parmak izi kontrolüyle açılıyor ve cihazın kapatmak zorunda kalmadan pilini değiştirebiliyorsunuz. Lenovo’nun yeni ThinkPad’ının fiyatı da rakiplerine göre çok uygun kalıyor. Örneğin,  Dell XPS 13  799 dolardan satılırken ThinkPad X250’nin fiyatı 755 dolar.

Ultrabook’un grafik işlemcisi Intel HD Graphics 5500. Tüm modellerde aynı grafik işlemci kullanılmış ancak modeller ekran çeşidi ile farklılaşıyor. Farklı modellerde, farklı ekranlar kullanılmış ki, bunlar: HD touch, HD no-touch, HD multi-touch ve full HD touch.

Cihazın pil performansı da fena sayılmaz. Performanslı bir kullanımda pilin 3,5 saat dayandığı görülüyor. Ancak çok daha düşük performansta bu süreyi ikiye katlamak mümkün. Yine de rakipleri arasında çok daha yüksek pil dayanma süresine sahip modeller olduğunu da unutmamak lazım. Ancak işin güzel yanı şu ki, ThinkPad X250 ile yedek bir bateri aldığınızda, dışarıda çalışırken laptop’u kapamak zorunda kalmadan biten pili dolu pille değiştirebiliyorsunuz. Elbette cihaz hafif bir Ultrabook olduğu için, pilinin de büyük ağırlık yapmadığnı ve çantanızda yedek pil taşımanın çok büyük bir sorun olmadığını da hatırlatalım.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı